“Борг Януковича” “заморозили”

Україна не платитиме Росії 3 млрд доларів так званого “боргу Януковича” щонайменше до 2018-го року. Саме тоді має бути рішення лондонського суду щодо апеляції української сторони в цій справі

Всупереч спробам Росії встановити обтяжливі умови для здійснення прав України на апеляцію англійські судді підтвердили, що нашій державі надано безумовний дозвіл на оскарження рішення до Апеляційного суду.
Нагадаємо, наприкінці 2013 року, після проголошення урядом Азарова курсу на зближення з Митним союзом, тодішній президент Янукович домовився з російським колегою Путіним про надання Україні кредиту на суму 15 млрд “зелених”.
Із цієї суми українська влада до перемоги Революції Гідності отримала лише 3 млрд. Згодом їх назвали “боргом Януковича”, який Москва визнала державним, а Міжнародний валютний фонд – офіційним. Україна вважає ці гроші “хабарем” Кремля тогочасній українській владі і не визнає їх суверенним боргом. У серпні 2015-го наша держава домовилася з клубом кредиторів про реструктуризацію своїх зовнішніх боргів. Таким чином було списано 20% заборгованості, але Росія відмовилася брати участь у цьому процесі і звернулася з позовом до Вищого суду Англії про стягнення коштів з України.
Українська сторона доводила в суді, що, по-перше, кредит узято під тиском північного сусіда, який вимагав від України відмовитися від Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Тим паче уряд Януковича, погодившись на цей кредит, порушив закон про держбюджет, у якому був встановлений ліміт запозичень на рік. По-друге, з позиції нашої держави, подальші дії Росії – анексія Криму та підтримка війни на Донбасі – дає Києву законні підстави відмовитися від виплати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8946 / 1.53MB / SQL:{query_count}