Жорсткий режим для росіян

З початку наступного року громадяни Росії змушені будуть заздалегідь реєструватися перед в’їздом в Україну

фото: capital.ua
Рада з питань національної безпеки й оборони України під головуванням Президента Петра Порошенка цього тижня вирішила запровадити механізм попередньої електронної реєстрації для іноземців за біометричними паспортами, окрім громадян держав, з якими ми підписали відповідні угоди. На думку секретаря РНБО Олександра Турчинова, такі правила необхідні, щоб диверсанти і шпигуни не могли перетинати український державний кордон.
Їх реалізацію забезпечуватиме вітчизняне Міністерство закордонних справ і Державна прикордонна служба. Вони підготують реєстр біометричних даних, включаючи відбитки пальців і цифрові світлини. Для виконання цього завдання прикордонні пункти пропуску необхідно забезпечити спеціальним технічним обладнанням, а прикордонникам уже виділили 300 мільйонів гривень. Нові правила в’їзду в Україну вводять насамперед для росіян, яких зобов’язали надавати інформацію про місця свого тимчасового перебування.
“Ми розуміємо, що в контексті безвізового режиму в нас немає проблем не лише з Європейським Союзом, але й з іншими країнами, в яких є біометричні паспорти за стандартами Міжнародної асоціації цивільної авіації. Таким чином, для ЄС це рішення фактично не матиме особливих практичних наслідків”, – наголосив очільник МЗС України Павло Клімкін, інформує Еspreso.tv
І зазначив, що головне – контроль на кордоні. З його слів, можна було давно запровадити візи для росіян, проте тут виникає питання жителів Криму, яких окупаційна влада може змусити “робити візу до власної країни”. До того ж у РФ живуть наші співвітчизники, і в разі введення візового режиму між країнами Російська Федерація може тиснути на них щодо зміни громадянства. Суспільство не схвалює таку ініціативу. Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” з 9 по 13 червня, 51% опитаних не підтримують запровадження віз із Росією, 33% висловилися за це. Вочевидь, негативне ставлення до візового перетину українсько-російського кордону пов’язане з тим, що багато жителів України мають там родичів, друзів і близьких.
До слова, російська влада не забарилася з реакцією на рішення РНБО, пригрозивши вислати 4 мільйони українців, які перебувають на території Росії. При цьому цього тижня Держдума прийняла присягу громадянина РФ і спростила процедуру зречення від українського громадянства, яка передбачає надання не довідки від офіційних відомств України, а копію звернення про відмову від громадянства.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8764 / 1.54MB / SQL:{query_count}