Хто замість ДАІ?

Дорожня патрульна поліція вже стежить за порядком на чотирьох міжнародних і державних трасах в Україні

фото: УНІАН
В Україні з 12 червня замість ліквідованої у листопаді 2015-го Державтоінспекції офіційно розпочали роботу понад 20 екіпажів дорожньої патрульної поліції. Вони вже патрулюють траси Київ – Харків, Київ – Зборів, Луцьк – Ковель і Ягодин – Сарни. За інформацією заступника начальника департаменту української патрульної поліції Олексія Білошицького, дорожні поліцейські реагуватимуть не лише на правопорушення в сфері дорожнього руху, а й на повідомлення про правопорушення громадської безпеки в межах маршруту патрулювання.
Передбачається, що згодом один екіпаж патрульних працюватиме на 25 кілометрах доріг. Загалом під контроль поліцейських планують передати до 9 тисяч кілометрів автошляхів України. Наразі визначили вісім стаціонарних постів, що згодом стануть дорожніми станціями патрульної поліції і виконуватимуть не лише контрольну, а й сервісну функцію, інформує Слово і Діло.
“Дорожня патрульна поліція – не окремий підрозділ. Це ті ж патрульні поліцейські, які несуть службу на вулицях міст. Тепер вони стежитимуть за порядком на трасах міжнародного і національного значення. Не можна порівнювати функції колишньої ДАІ та дорожньої патрульної поліції, адже це зовсім різні структури з різними принципами роботи”, – заспокоює водіїв Олексій Білошицький.
Поліцейські патрулюватимуть дороги на автомобілях марки Hyundai, які планують обладнати сучасними камерами виміру швидкості, що не є аналогом приладу фото- та відеофіксації. Такі пристрої даватимуть змогу зупиняти транспортний засіб і за результатами вимірювання на місці притягувати порушника до відповідальності. Крім цього, патрульні користуватимуться спеціальними жезлами-“льодяниками”.
Зі слів Білошицького, дорожні поліцейські не ховатимуться в кущах і зумисно не створюватимуть водіям незручних ситуацій, а перебуватимуть здебільшого в русі. Відповідно до чинного законодавства, дорожня поліція позбавлена можливості здійснення так званих “сліпих” перевірок, завдяки яким створювався ефект раптовості. Щоправда, в керівництві Нацполіції вважають: “сліпі” перевірки та пункти контролю тверезості ефективно використовують за кордоном, тому Україні необхідно створити законодавче підґрунтя для їх функціонування.

Водійські іспити по-новому

Наступного тижня у сервісних центрах МВС планують запровадити нові екзаменаційні білети з правил дорожнього руху, повідомив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. І зазначив, що в результаті всеукраїнського громадського обговорення цього питання отримані понад 110 тисяч різноманітних зауважень і пропозицій!
“До кінця 2017-го ми обов’язково запустимо відеофіксацію як теоретичної, так і практичної частин іспитів для отримання посвідчення водія. Будемо ліквідовувати корупційні компоненти, на які постійно скаржаться люди. Треба забувати навіть про теоретичну можливість отримати права, не маючи знань!” – наголосив він.

Досить гасати, як Шумахери!

Максимально допустиму швидкість руху в населених пунктах варто знизити з 60 до 50 кілометрів на годину, заявив цього тижня в.о. голови Укравтодору Славомір Новак на засіданні уряду. “Всі європейські країни згодні, що першочерговим ворогом пішоходів та водіїв на дорогах є швидкість. Через це доводиться збільшувати штрафи за перевищення швидкості й знижувати допустиму швидкість у містах”, – зазначив він.

Роман Пилипенко, керівник патрульної поліції Львова:
– Дорожня патрульна поліція фактично вже понад рік стежить за порядком на українських дорогах. Зокрема, Львівщина – один із перших регіонів, де на трасах почав працювати дорожній патруль. Сьогодні у Львівській області функціонують три стаціонарні пости: два на трасі Київ – Чоп (поблизу Стрия і Великосілок) і один у Зимній Воді, в напрямку Мостиськ. Зараз розпочалася масштабна системна робота із запровадження дорожньої патрульної поліції, яка здобула офіційний статус. Розширилося коло її функцій – відтепер дорожні патрульні, на відміну від ліквідованої Державтоінспекції, займатимуться не лише контролем за дотриманням Правил дорожнього руху, а й стежитимуть за громадським порядком на трасах державного і міжнародного значень. Їхні повноваження жодним чином не відрізняються від повноважень патрульних у містах. За дрібні правопорушення – такі, наприклад, як паркування в недозволеному місці чи керування транспортним засобом без належних документів – патрульні на місці складають постанову. За скоєння ДТП, перебування за кермом у нетверезому стані, що передбачає позбавлення водійських прав, патрульний формує протокол і спрямовує його на розгляд суду для призначення покарання. Сподіваюся, українці відповідальніше ставитимуться до безпеки на дорогах, адже в протилежному випадку можна позбутися найголовнішого – життя.
Богдан Шкарада, екс-начальник міліції Львівщини:
– Дорожня патрульна служба в Україні вкрай необхідна після “вакууму”, що утворився після ліквідації ДАІ. З часу розформування ДАІ водії відчувають можливість уникнення відповідальності, відповідно кількість порушень Правил дорожнього руху зросла. Нова служба не тягтиме за собою тягар минулого, адже поліцейські пройшли декілька етапів відбору. Таким чином вдалося відібрати порядних і освічених, здебільшого молодих людей, не заражених вірусом корупції. Вони працюватимуть у нових умовах за новими правилами. Дорожні патрульні мають краще технічне оснащення для оперативного реагування на правопорушення. Якщо раніше корупційна складова влаштовувала як дорожніх інспекторів, так і водіїв – можна було домовитися, то тепер таке не пройде! Українське суспільство змінилося. Сьогодні важко щось приховати. Контролювати діяльність поліцейських на дорозі можна завдяки громадському контролю, особливу роль у цьому процесі відіграють соцмережі. Будь-якої миті за недотримання своїх обов’язків чи перевищення повноважень вони можуть втратити роботу. До того ж чесно і сумлінно працювати патрульних повинна стимулювати висока зарплата. Звичайно, одразу все добре не буде. Вочевидь, доведеться понабивати ґулі, пройти перехідний період, переламати себе, стати дисциплінованими і відповідальними. Якщо водії не даватимуть хабарів, дорожній патруль їх не братиме. Лише тоді реформа матиме позитивний результат.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8095 / 1.6MB / SQL:{query_count}