“Хмурий” слід

Міжнародна розслідувальна група Bellingcat  встановила, що за транспортування російського “Бука”, що збив “Боїнг” рейсу МН17  у 2014-oму над Донбасом, відповідав російський відставний полковник Сергій Дубинський

фото: radiosvoboda.org.
Цього тижня свій черговий звіт про розслідування трагедії із “Боїнгом-777” рейсу МН17, опублікувала міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat. І в цій доповіді розслідувачі зазначають, що їм вдалось встановити особу, відповідальну за транспортування із Росії на Донбас установки “Бук”, з якої і було збито пасажирський літак. Прямо називається ім’я – це відставний офіцер російського ГРУ Сергій Дубинський (на фото).
Він також відомий як бойовик “ДНР” під позивним “Хмурий”. На Донбасі він представлявся як Сергій Петровський і був представником колишнього ватажка бойовиків “ДНР” Ігоря Гіркіна (Стрєлкова). Також транспортуванням “Бука” займались військовослужбовці 69-oї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення збройних сил Росії. У доповіді йдеться про те, що наразі не вдалось з’ясувати, хто саме керував “Буком”, однак відомі імена всіх російських військових, які транспортували установку з Росії і по території України. Майже всі з них у кінці червня – на початку липня 2014 року були звільнені у запас.

“Хмурий” – Петровський – Дубинський

 
 фото: informnapalm.org
Тут треба нагадати, що особа із позивним “Хмурий” фігурує на записах перехоплених СБУ телефонних розмов терористів у день, коли було збито літак, 17 липня 2014-го. На цих записах “Хмурий” говорив своїм підлеглим про те, що установку “Бук” треба розташувати в районі Первомайського. Ці напередодні зібрані матеріали СБУ оприлюднила 18 липня, а “Хмурого” наша спецслужба ідентифікувала як офіцера ГРУ Росії Сергія Петровського.
Тепер міжнародні розслідувачі на основі вивчена відкритих джерел, зокрема, повідомлень і фотографій у соцмережах, повідомлень російських ЗМІ, блогерів, листів із зламаної хакерською групою “Шалтай-Болтай” електронної пошти Гіркіна, визначили, що під позивним “Хмурий” і вигаданим прізвищем Петровський на Донбасі діяв саме Сергій Дубинський. І що саме він фігурує на перехоплених СБУ записах.
Дубинський народився в Донецьку, служив у радянській, а потім російській армії. Воював в Афганістані та Чечні. Служив у 22-ій бригаді спецназу ГРУ. Він кілька разів ішов у запас, але фіктивно перебував у списках своєї частини. Нарешті у 2014-ому начебто був звільнений у запас у звані полковника.
“Сергія Дубинського підвищили до рангу генерал-майора у “ДНР”, очевидно, у серпні 2014 року, невдовзі після збиття літака рейсу MH17. Пізніше він переїхав до Росії після видворення з Донецька за підозрою у фінансових злочинах та рекеті. Зараз Дубинський розкішно живе в тихому селі (хуторі Большой Лог у Ростовській області), проводячи час iз родиною, отримуючи задоволення від катання на дорогій машині-баггі”, – зазначається у звіті Bellingcat.
За повідомленнями волонтерського розслідувального проекту InformNapalm, рідний брат Сергія Дубинського Роман живе у Києві, займається бізнесом. Й, до речі, про те, що під позивним “Хмурий” ховався саме Сергій Дубинський, стало відомо ще до оприлюднення звіту Bellingcat.

фото: AP

Один звіт передали офіційному слідству

Зараз група Bellingcat підготувала дві доповіді. Другу, з усіма деталями та посиланнями на джерела, не будуть оприлюднювати, її 14 лютого передали Об’єднаній групі слідчих (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна) під керівництвом прокуратури Нідерландів. 
Офіційне слідство мало б назвати підозрюваних у збитті боїнга до 2018 року. У звіті про розслідування, оприлюдненому у вересні 2016-го, йшлося про те, що “Бук”, який збив “Боїнг” рейсу МН17 привезли з Росії, а потім відвезли назад. Місце запуску ракети – сільськогосподарські угіддя поблизу Первомайського, яке перебувало під контролем бойовиків. Об’єднана група слідчих також на той час встановила особи майже сотні людей, потенційних підозрюваних, причетних до збиття або транспортування “Бука”. 
Але тут також треба розуміти, що таке транспортування не могло здійснюватись без наказу вищого російського військового керівництва. Тож буде цікаво, як зрештою офіційне кримінальне слідство окреслить коло підозрюваних у злочині.
А також нагадаємо, що ще на початку 2016-го у звіті групи Bellingcat йшлося про те, що насправді незалежно від того, хто виконував накази, голов­ну відповідальність за катастрофу рейсу МН17 несуть російське Міноборони та російський президент Володимир Путін, який є верховним головнокомандувачем ЗС РФ.  
Нагадаємо, що  внаслідок збиття “Буком” рейсу МН17 над Донецькою областю у 2014-му загинуло 298 осіб, громадян 10 країн. Переважна більшість із них, 194 особи, були громадянами Нідерландів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8611 / 1.57MB / SQL:{query_count}