Донбас потрібен Україні!

Українці проти надання Донеччині та Луганщині особливого статусу

Понад 70% громадян України не підтримують надання Донбасу «особливого статусу» взамін на припинення війни на сході нашої країни, свідчать дані соціологічного опитування, оприлюдненого цього тижня Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. На підконтрольній Україні частині Донеччини та Луганщини таких людей 60%. П’ята частина опитаних погоджується на особливий статус, преференції, самоврядування заради припинення конфлікту. Стільки ж вважають, що держава має зберігати нинішню політику, а кожен четвертий не зміг відповісти на це запитання.
Зі слів політичного аналітика «Демократичних ініціатив» Марії Золкіної, позаблоковий статус України заради припинення бойових дій також не підтримують більшість українців. Окрім цього, згідно з результатами опитування, неприйнятними компромісами заради миру визнані можлива амністія бойовиків і проведення виборів на непідконтрольній території Донбасу, причому найменш прийнятним такий варіант є на сході. «Загалом, готовності до виконання більшості політичних ідей або компромісів щодо окупованих територій, які зараз обговорюються, в українському суспільстві немає. Але і конкретних рецептів виходу з цієї ситуації серед українців також немає», – резюмує Золкіна.
Результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі позитивно оцінюють лише 12% українських громадян. Це зумовлено тим, що українці не розуміють, що саме вони принесли деескалацію воєнного конфлікту, дозволяють тиснути на Росію міжнародними санкціями та дають Україні можливість не торгувати власним суверенітетом, зазначає координатор проекту «Сильні громади» Центру UA Валентин Краснопьоров.
Повну блокаду непідконтрольних територій підтримують 17%. На думку її прихильників, вона є механізмом повернення окупованих районів. «Хіба хтось справді думає, що якщо ми вдамося до блокади, в бойовиків закінчаться патрони і вони припинять стріляти? До слова, підприємства, зареєстровані на підконтрольній території з потужностями на непідконтрольній території, за минулий рік сплатили 32 мільярди гривень у держбюджет. Це – половина нашого військового бюджету», – зазначив під час нещодавньої дискусії в Українському кризовому медіа-центрі радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.
Загалом в українському суспільстві у ставленні до громадян «по той бік лінії розмежування» переважає співчуття та розуміння обставин, які можуть впливати на вибір людей залишитися на окупованій території. Згідно з результатами опитування, до жителів тимчасово непідконтрольної частини Донеччини та Луганщини здебільшого ставляться як до заручників певних обставин – зокрема, сімейних, матеріальних, заручників дій незаконних збройних формувань або провальної політики центральної української влади щодо звільнення цих територій від російських військ та сепаратистів.
Лише 6% опитаних поділяють позицію, що більшість жителів окупованої території Донбасу – зрадники, які свідомо підтримують агресора. 11% думають, що ті, хто залишився на непідконтрольній території, байдужі до власного майбутнього та майбутнього своєї країни.
Загалом опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей з 16 по 20 грудня 2016 року. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9552 / 1.55MB / SQL:{query_count}