Кремлівський “привіт” із Парижа

Кандидат у президенти Франції Марін Ле Пен вчергове пообіцяла визнати Крим російським

Доки українці переймаються майбутньою політикою американського президента Дональда Трампа стосовно України, не потрібно забувати, що цього року може кардинально змінитися й позиція ключових європейських держав. Впродовж 2017-го відбудуться президентські вибори у Франції та парламентські у Німеччині й Нідерландах, які віщують мало хорошого як для ЄС, так і для України. Євроскептичні настрої тільки посилюються, а “друзі” Путіна виходять на перший план у Європі.
Зокрема, якщо брати до уваги нинішню ситуацію у Франції, то там за перемогу змагатимуться правоцентристський проросійський екс-прем’єр Франсуа Фійон та ще більш проросійськи налаштована лідер ультраправого “Національного фронту” Марін Ле Пен. Останню взагалі можна назвати найбільшим “другом” Путіна у Європі. Що й не дивує, адже західні ЗМІ не раз повідомляли про те, що Кремль фінансує Ле Пен та її партію. Сама ж Ле Пен використовує будь-який момент, аби довести свою лояльність до господаря Кремля, обіцяє вивести Францію із ЄС і НАТО та заявляє про те, що Крим треба визнати російським. Кілька днів тому вона в черговий раз заявила про це.
“Після референдуму, який показав згоду народу приєднатися до Росії, я також визнаю Крим частиною РФ. Приналежність Криму до України була лише адміністративним питанням радянських часів, півострів ніколи не був українським”, – заявила Ле Пен на цей раз у інтерв’ю російській газеті “Известия”.
Якщо згадувати попередні її заяви, то на початку січня в інтерв’ю французькій радіостанції BFMTV/RMC вона сказала, що анексія Криму “не була незаконною”. Тоді наша СБУ навіть звернулася до Міністерства закордонних справ з ініціативою заборонити в’їзд Ле Пен в Україну. Але МЗС обмежувалось тільки критичними заявами… Ось і після останніх висловлювань французького політика з’явився офіційний коментар від українського зовнішньополітичного відомства.
“Підтримка окупації Криму та визнання його анексії – це не лише зневажання Статуту ООН та основоположних принципів міжнародного права, але й стимулювання держави-окупанта до подальших злочинних дій стосовно місцевого населення”, – зазначено у повідомленні на сайті МЗС.  Тут зауважимо, що навіть у випадку оголошення в Україні Ле Пен персоною нон-грата, це її навряд чи якось турбуватиме. Її оточення вже заявляло, що вона не збирається відвідувати нашу країну. 
У будь-якому випадку нашій владі потрібно бути готовою до ймовірної зміни позицій ключовими європейськими гравцями. Насамкінець зазначимо, що перший тур президентських виборів у Франції відбудеться 23 квітня, другий запланований на 7 травня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8879 / 1.54MB / SQL:{query_count}