Акцент на прозорість

Парламент ухвалив закон про впровадження е-квитка у громадському транспорті

Цього тижня Верховна Рада України ухвалила  Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті”, який відкриває шлях до впровадження електронного квитка в міському пасажирському транспорті. Закон №4121 підтримали 265 народних депутатів. 
Зі слів співавтора законопроекту, народного депутата України Ігоря 
Васюника, ухвалено закон, який покладе початок реальній реформі в сфері перевезень міським пасажирським транспортом. “Цей закон не просто дає органам місцевого самоврядування впроваджувати е-квиток в громадському транспорті, це змусить систему громадських перевезень запрацювати ефективно та прозоро. Фактично це кардинальне реформування сфери перевезень громадським транспортом, щоб ми нарешті дійшли до стандартів цивілізованих країн світу”, – зазначив Ігор Васюник.
Парламентар акцентує: законопроект №4121 відкриває двері місцевому самоврядуванню для самостійного впровадження та визначення порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду та встановлення обов’язковості е-квитків для пільговиків.
“Міста нарешті отримали змогу впровадити е-квиток. Це підвищить безпеку на дорозі, буде реальний облік пасажиропотоку, це дозволить вивести кошти “з тіні”, це шлях до зручного способу оплати за проїзд – банківською карткою, через мобільний телефон. Нарешті зупинимо таке ганебне явище, коли пенсіонерів водії маршруток виганяють із транспорту, не буде фальшивих пільгових проїзних! Це – реальна реформа згідно з європейськими принципами, яка матиме вплив на економіку в масштабах всієї країни. При чому неважливо – це комунальний перевізник, чи приватне підприємство. Можна буде оцінити реальний обіг коштів, а відповідно – оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізника”, – певен Ігор Васюник.
З його слів, якщо для прикладу взяти, скажімо, Львів, то, за підрахунками самих перевізників, 40% коштів цієї галузі у місті є “в тіні”. Схожа ситуація і в інших містах України.
“Відтак зможемо реально оцінити фінансовий стан приватних перевізників, чи аргументовані їхні тарифи, в який термін можна вимагати оновлення автопарку замість тих “корит”, що сьогодні їздять містами. Так само зможемо оцінити реальний фінансовий стан комунальних перевізників: чи аргументовано їм компенсували збитки з міського бюджету і чи дійсно вони збиткові. Зрештою, як приватники, так і комунальні підприємства зможуть складати реальні бізнес-плани розвитку. Для пасажирів ухвалення такого закону означає одне – покращення надання якості послуг: починаючи від графіків руху транспорту, достатньої кількості одиниць техніки на маршрутах, стану самих автобусів чи електротранспорту і закінчуючи безпекою руху, комфортом”, – підсумовує Ігор Васюник.
Нагадаємо, що законопроект №4121 щодо провадження е-Квитка підтримали Міністерство інфраструктури, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Асоціація міст України та Асоціація відкритих міст України, понад 22 міст України в т.ч. обласні центри.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8408 / 1.55MB / SQL:{query_count}