Нідерланди беруть паузу

Голландські парламентарі приймуть остаточне рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію нашої держави з ЄС після шести тижнів переговорів між урядами України і країн Євросоюзу

Лідери Євросоюзу зобов’язали Нідерланди до 1 листопада цього року визначитися з позицією щодо ратифікації угоди про асоціацією з Україною. Рішення з цього питання потрапило під сумнів після консультативного референдуму в країні тюльпанів у квітні 2016 року, більшість учасників якого проголосувала проти такої ратифікації. Якщо нідерландські політичні партії не знайдуть спільного рішення щодо питання ратифікації, Амстердам може відкликати свою підтримку цього документу.
28 жовтня прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте закликав опозиційні політсили парламенту підтримати його варіант вирішення ситуації з українською асоціацією, навіть якщо це суперечить лінії партії. Рютте хоче завершити ратифікацію угоди в обмін на запевнення європейських чиновників, що вона не впливатиме на міграційну та оборонну політику ЄС. На його переконання, ратифікація Угоди Україна-ЄС потрібна для збереження єдності Євросоюзу перед російською агресією. Нідерландські опозиціонери наполягають, щоб в Угоду про асоціацію були внесені зміни, які б погодили інші члени ЄС. У той же час у Брюсселі хочуть гарантій, що такі зміни будуть затверджені голландським парламентом.
Наразі уряд Нідерландів вважає: ратифікація Угоди про асоціацію є можливою, написав очільник нідерландського уряду Марк Рютте в листі до парламенту, передає Європейська правда.
З його слів, у наступні шість тижнів триватимуть переговори між урядами України і країн ЄС. У результаті цього до середини грудня має бути ухвалено додатковий документ, який затвердить, що угода не є кроком до членства України в ЄС, і що українці не отримають доступу на європейський ринок праці. Крім цього, має бути прописана відсутність питань військового співробітництва або фінансової підтримки. Центральною частиною домовленостей стане боротьба з корупцією. Загалом Угода про асоціацію Україна-ЄС змінюватися не буде.
Можливе рішення уряду Нідерландів запропонувати парламенту відмовитися від ратифікації угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом не стане критичним для Києва, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода політичний експерт Олександр Палій. “Навіть якщо з боку Нідерландів буде якесь нератифікаційне рішення, основна для нас угода – це економічний розділ Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, який передбачає серед іншого зону вільної торгівлі, що продовжить діяти. З політичною частиною угоди про асоціацію з ЄС, звичайно, виникають проблеми. Оптимальним варіантом було б, якби Нідерланди просто самоусунулися від виконання політичної частини. Вони могли б, наприклад, сказати, що ця політична частина на їхню країну не поширюється. Політична частина є більше декларативною. На мою думку, з угоди про європейську асоціацію з Україною ніхто не вийде, тому що це спричинить скандал. Країни-члени ЄС можуть почати порціями скасовувати у майбутньому санкції проти Росії. Європейці, які підтримують зняття з Росії санкцій, схожі на людей, які годують крокодилів у сподіванні, що ці плазуни з’їдять їх останніми”, – вважає Олександр Палій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8715 / 1.55MB / SQL:{query_count}