З “безвізом” доведеться зачекати

Європейські чиновники вчергове відклали розгляд питання надання безвізового режиму Україні. На коли – невідомо

Голосування питання про скасування візових вимог для українців європейські парламентарі не внесли до порядку денного пленарної сесії 21–24 листопада. Про це свідчить проект порядку денного, опуб­лікований на сайті Європарламенту, в якому немає також питання розроблення і затвердження так званого механізму призупинення безвізового режиму в разі форс-мажорних обставин, без якого не буде подальшого прогресу щодо українського “безвізу”.
Передбачалося, що Рада ЄС та Європарламент ухвалять його на початку листопада. Як повідомляла минулого тижня “Пошта”, зі слів доповідачки з візового питання в Європейському парламенті Марії Габріель і Президента України Петра Порошенка, питання надання українцям безвізового режиму мало бути проголосоване євродепутатами до саміту Україна-ЄС 24 листопада.
“Незважаючи на шалений опір, електронна система декларування працює, перша її фаза успішно завершилася. Електронне декларування – черговий крок до відкритості та відповідальності влади, ще один інструмент у новоствореній системі запобігання корупції. Україна виконала всі 144 вимоги щодо “безвізу”, досягла всіх критеріїв. Сподіваюся, за час, який залишився до саміту Україна-ЄС у Брюсселі 24 листопада, українці отримають це довгоочікуване рішення як визнання прогресу та знак солідарності”, – написав на своїй сторінці у Facebook глава української держави.
28 жовтня президент Європейської ради Дональд Туск у телефонній розмові з Петром Порошенком підтвердив, що українська влада виконала всі передбачені умови. З його слів, наразі Євросоюз має завершити певні внутрішні процедури, щоб надати українцям право на в’їзд до країн Шенгенської зони без віз. Співрозмовники домовилися про продовження інтенсивної координації цього питання на вищому рівні, передає “Слово і Діло”. Французька та бельгійська сторони відзначають неповне виконання Києвом вимог для лібералізації візового режиму з Євросоюзом у частині боротьби з корупцією.
Директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко вважає, що на листопадовому саміті може бути підписаний якийсь документ у контексті візової лібералізації, але навряд чи це буде повноцінне рішення. З його слів, безвізовий режим уже зараз діє для великих бізнесменів, народних депутатів і власників певних паспортів.

фото: gianalytics.org
На думку експерта, масово без вироблення віз українці зможуть їздити до країн Шенгену не раніше травня наступного року. “Для цього є об’єктивні причини. Зокрема те, що в нас не закриті кордони. Це зумовлює величезні контрабандні потоки в Європу через зону АТО. Українська влада чомусь про це не говорить… Захід боїться, що значний потік нелегальних мігрантів зі Східної і Середньої Азії піде ще й через Україну, тому, очевидно, й гальмує процес. До того ж ми не до кінця виконали елементарні умови боротьби з корупцією”, — зазначив Віктор Небоженко в коментарі “Діловій столиці”.
Минулої суботи голова Верховної Ради Андрій Парубій та голова Комітету закордонних справа Європарламенту Ельмар Брок закликали європейських чиновників проголосувати за безвізовий режим для України до третьої річниці Революції Гідності – 21 листопада 2016 року, інформує УНІАН. Зі слів Парубія, на початку цього тижня під час засідання погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів українського парламенту було вирішено створити робочу групу, яка з цією метою готуватиме публічне звернення до Європарламенту. Наразі все залежить від політичної волі європейських парламентарів. Обіцянки офіційних керівників Євросоюзу, зокрема єврокомісара Йоханнеса Хана, голови європейської комісії Жана-Клода Юнкера, вирішити питання надання українцям “безвізу” до саміту Україна-ЄС 24 листопада залишаються лише обіцянками. Ймовірно, в Європі хочуть затвердити безвізові поїздки одночасно для України, Грузії та Косовa, тому необхідно трохи часу для залагодження деяких проблемних питань.
Нагадаємо, безвізовий режим дає право за наявності закордонного біометричного паспорта відвідувати країни ЄС терміном до 90 днів упродовж кожних півроку з діловою, туристичною або сімейною метою. Для навчання чи працевлаштування доведеться отримувати спеціальну довгострокову візу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9189 / 1.56MB / SQL:{query_count}