Зарплату вчителям хочуть збільшити на третину

Усі педагогічні працівники між 8 та 12 розрядом мають піднятися вгору по тарифній сітці на два розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину

Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з освітянами Львівщини на тему “Концепція Нової української школи: чому та як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні” в рамках 23 Форуму видавців у Львові. “На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12-oму тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, – по 15-oму. Цей розрив має бути подолано”, – зазначила Лілія Гриневич, повідомляє офіційний сайт Міносвіти.
За її словами, просування вгору на два розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам на 500-800 гривень. Додатково відбуватиметься підвищення заробітної плати для всіх бюджетників через підвищення мінімальної заробітної зарплати. Таким чином, з урахуванням усіх факторів, зарплата вчителям у наступному році підвищиться приблизно на третину. Лілія Гриневич також зазначила, що змін лише зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Експерти, які аналізували результати реформ, зазначають, якщо водночас із підняттям зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, збільшення оплати праці жодним чином не відобразяться на якості освіти в школі.
“Ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але водночас маємо міняти систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в Законі України “Про освіту”. Маємо більше мотивувати кращих, бо вони повинні стати агентами змін, тобто має відбутися добровільна сертифікація вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання. Лише тоді це буде процес, що відобразиться на результативності і якості навчання дітей”, – наголосила Лілія Гриневич.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8763 / 1.53MB / SQL:{query_count}