В Україні хочуть ліквідувати пожежні інспекції

15 вересня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова ДСНС Микола Чечоткін, радник міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва та міжнародні експерти презентували свою концепцію реформи ДСНС

За словами Арсена Авакова, реформа Державної служби надзвичайних ситуацій складатиметься з трьох етапів. Перший етап полягатиме в ліквідації пожежних інспекцій, інформує інтернет-видання Українська правда.
“Перший етап – ліквідація пожежної інспекції в тому вигляді, в якому вона була. Пожежна інспекція – це орган, корупційна складова якого настільки велика, що її важко уявити”, – сказав Арсен Аваков. Натомість замість інспекції пропонується “нова система профілактики і попередження надзвичайних ситуацій, пов’язану з розділенням зони ризиків”.
Другий етап полягатиме у децентралізації системи і створення комплексних пожежних команд за участі добровольців. Бо за словами міністра, залучення добровольців є світовою практикою. “Ми маємо на увазі, що будуть діяти професійні пожежні, які будуть складати вісь-вертикаль і які будуть забезпечувати високий стандарт і підготовки, і технічного забезпечення. Як є у всьому світі, діятимуть пожежники-добровольці”, – зауважив Арсен Аваков. До слова, добровольцем зможе стати будь-яка людина у віці від 18 до 60 років, яка є у відповідній фізичній формі. А ось призиви оголосять найближчим часом.
Третім кроком реформи буде зміна фінансування системи ДСНС. Нова система передбачуватиме “оновлення технічного парку, оновлення матеріального забезпечення і оплати праці пожежників”. 
Як інформує головне управління ДСНС України у  Київській області, загалом, реформування системи органів управління та підрозділів ДСНС всіх рівнів відбуватиметься поетапно до 2020-го року із врахуванням змін територіальної організації влади в Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9511 / 1.53MB / SQL:{query_count}