Через конфлікт на Донбасі загинули 9640 людей

Кількість задокументованих жертв на Донбасі з початку збройного конфлікту в середині квітня 2014 року до 15 вересня 2016 року досягла 9640 людей

Про це йдеться у черговому звіті ООН, оприлюдненому 15 вересня, інформує Українська правда. 22431 людина були поранені. Мова про обидві сторони конфлікту, а також про цивільних осіб. 
“Ця доповідь, яка охоплює період із середини травня до середини серпня, показує, що кількість жертв, пов’язаних з конфліктом на сході, серед цивільного населення, збільшилася на 66% у порівнянні з попереднім звітним періодом. Загалом місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 188 жертв серед мирного населення на сході України, в тому числі 28 убитих та 160 поранених осіб протягом трьох місяців, охоплених доповіддю”, — зазначено в документі.
Верховний комісар ООН із прав людини Зейд Раад аль-Хусейн констатував, що з моменту чергового запровадження режиму тиші 1 вересня стан справ покращився, але: “Ситуація вздовж лінії зіткнення залишається нестабільною, про що свідчать інциденти, які мали місце на останніх вихідних. Насправді існує реальний ризик того, що новий спалах насильства може статися в будь-який час”, — сказав Верховний комісар. У доповіді йдеться про те, як близькість урядових сил і озброєних груп на лінії зіткнення (подекуди між ними лише близько 300-500 метрів) сприяє зростанню напруженості. Крім того, поширення зброї, позиціонування їхніх бійців і зброї в заселених житлових районах по обидві сторони підвищили ризики та шкоду для цивільного населення.
Крім цього, відомство додає, що хоча більше половини всіх жертв серед цивільного населення, задокументованих у червні та липні, — результат обстрілів через лінію зіткнення, значне число цивільних осіб були вбиті і поранені в результаті вибухів мін, вибухонебезпечних пережитків війни та розтяжок. “Кількість цивільних осіб загиблих у результаті вторинних наслідків бойових дій, включаючи відсутність їжі, води, медикаментів та закладів охорони здоров’я, залишається невідомим”, — додали дослідники.
В доповіді повідомляється, що основною проблемою залишається вкрай обмежена відповідальність за порушення і утиски проти цивільних людей, які були здійснені українськими збройними силами та правоохоронними органами, а також бойовиками. “У справах, пов’язаних із конфліктом, які розглядаються судом, виникають серйозні побоювання щодо дотримання прав на належну правову процедуру та справедливий суд”, — написано в документі. В доповіді наголошується, що журналісти особливо піддавалися переслідуванням, враховуючи повідомлення про домагання і залякування, що призводить до самоцензури.
“Журналісти, які висвітлювали конфлікт, або з території контрольованої збройними групами, ставали мішенями онлайн-атак, які здійснюються за мовчазної згоди, і час від часу при відкритій підтримці високопоставлених чиновників”, — заявили в ООН. Зазначається, що свобода слова стала політичним питанням після недавньої відставки заступника міністра інформаційної політики у зв’язку з небажанням уряду розслідувати порушення щодо журналістів.
В ООН стурбовані також ситуацією з 1,7 млн переселенців, зокрема, рішенням українського уряду прив’язати виплату пенсій і соціальних допомог до місця їх реєстрації та перевірки їх місця проживання. “Це негативно вплинуло на приблизно 500-600 тисяч внутрішньо переміщених осіб у східній Україні. Були також зареєстровані випадки дискримінації ВПЛ у доступі до працевлаштування, житла або банківських послуг на основі їх місця походження”, — вважають дослідники. В доповіді підкреслюється поступове погіршення ситуації в області прав людини і основних свобод в окупованому Криму.
“З посиленням інтеграції до Російської Федерації, з’являється брак відповідальності і відшкодування жертвам порушень прав людини, зокрема особам, яких тримають під вартою. Право на мирні зібрання і далі врізається де-факто владою, і правоохоронні органи продовжують допитувати та переслідувати людей за висловлення їхніх поглядів, які вважаються екстремістськими”, — констатували в ООН. На початку літа в доповіді ООН було зазначено, що за період воєнного конфлікту на Донбасі загинула 9371 особа, ще 21523 отримали поранення. 
14 вересня голова поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін повідомив, що за 8 місяців у результаті бойових дій в Донецькій області загинув 21 мирний житель, 94 особи отримали поранення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8264 / 1.56MB / SQL:{query_count}