В Україні – нові паспорти

Президент України підписав черговий закон, спрямований на лібералізацію ЄС візового режиму для України. Цього разу мова іде про зміни в оформленні внутрішнього паспорту

“Законом уточнюється перелік документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначається правовий статус окремих категорій осіб. Прийняття акту передбачає внесення змін до чинних урядових та відомчих актів”, – повідомляє прес-служба Президента. 
У новому паспорті міститиметься текст українською та англійською мовами. До того ж, не буде відміток про реєстрацію шлюбу та розлучення. Отримувати паспорти у вигляді ID-картки будуть українці, які досягли 14-річного віку. Для неповнолітніх він оформлюватиметься на чотири роки (до досягнення 18-ліття), повнолітнім – на 10 років. 
Паспорт 14-річним громадянам буде оформлятися безкоштовно. Водночас, законом встановлено, що місцеві ради отримали право самостійно визначати категорії громадян, які звільняються від оплати адмінпослуг за оформлення паспорта – наприклад, учасники АТО, діти-сироти і т. д. Ці ж органи тепер мають можливість компенсувати цим громадянам вартість виготовлення документа.
Для тих, кому платити все ж доведеться, гранична вартість адміністративної послуги: за оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України у строк: не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети, складе 0,1 мінімальної заробітної плати; не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети – 0,2 мінімальної заробітної плати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8154 / 1.53MB / SQL:{query_count}