Агент Кремля чи національна героїня?

Надія Савченко знову оголосила голодування – звинувачує владу України і світу в бездіяльності щодо звільнення українських полонених

фото: obzor.lt
Те, що захоплювало більшість українців у Надії в той час, коли вона перебувала у полоні, зараз багатьох почало дивувати і розчаровувати. Безкомпромісність, подекуди надлишкова емоційність та гостре слівце від народного депутата й члена Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) подобаються вже далеко не усім. Як наслідок, у Надії Савченко вже є не тільки прихильники, але і завзяті критики.
Цього тижня вона провела прес-конференцію, на якій зробила низку неоднозначних заяв. “Вийшовши з в’язниці, я просила вас дати мені два місяці на розкачку і говорила, що не буду критикувати владу, доки сама щось не зроблю. Сьогодні минуло два місяці і шість днів, як мене звільнили з російського полону. Можу і повинна дозволити собі говорити неприкриту правду, бо саме цього чекають від мене українці”, – розпочала свій виступ депутат.
Водночас велика кількість медіа-експертів не розуміють, чому ця прес-конференція відбулася саме зараз, адже два місяці і шість днів – термін доволі дивний. Чому, до прикладу, не два місяці і два тижні? Існує навіть думка про те, що прес-конференція, проведена у післядень арешту одного з колишніх лідерів Партії регіонів Олександра Єфремова, покликана зменшити медіа-увагу до цього гучного процесу.
Хай там як, а за майже годинний виступ на прес-конференції Надія Савченко встигла озвучити багато думок та пропозицій. Частина з них й раніше активно обговорювалися, а от частина – стала несподіванкою.
АТО і армія. Депутат переконана, що воєнний стан Україні зараз ні до чого і лише погіршить ситуацію. Надія Савченко впевнена, що політики вирішили почати розмови про воєнний стан через те, що їх дуже лякає можливість перевиборів та чергового майдану, настільки, що вони “готові називати війну війною”.
Крім такої тези, Надія нарікає на роботу влади щодо забезпечення армії: “Ні техніки, яка була б у належному стані, ні зброї в нормальній кількості, яка б сама своїх не вбивала, як міномет українського виробництва, який нещодавно розірвався при стрільбі. Я постійно буваю на передовій і бачу, яким хламом забезпечені наші військові, і як член Комітету з нацбезпеки і оборони, знаю, які шалені кошти виділяються на цей хлам. Корупція в армії квітне. Кому війна, а кому – мати рідна”.
Плювати у криницю, з якої п’єш? Депутат критикує і політичну партію “Батьківщина”, незважаючи на те, що саме Савченко була першим номером у виборчому списку цієї політичної сили. Дісталося й опозиції, яку парламентар критикує за те, що там хочуть перевиборів, бажано і парламентських, і президентських одночасно, для того, аби переділити владу на свою користь. Однак, зі слів депутата, українцям від перевиборів легше не стане, адже від перетасовки карт колода не змінюється. “Вони провокують третій майдан через тарифи, хоча це питання можна було б вирішити швидше, не чекаючи холодів, аби було на те бажання”, – додала Надія Савченко. Зазначимо, що станом на вчора якоїсь чіткої реакції партії “Батьківщина” щодо заяв її депутата не було.
Перекреслити усе і переписати з чистого аркуша. Надія Савченко пропонує… наново переписати Конституцію й усі закони. Для цього придумала незвичну стратегію: на наступних виборах обрати 100 депутатів, які мали б у закритому режимі розробити Основний закон та усі рамкові закони. Причому обирати їх маємо з умовою, що вони більше ніколи не зможуть бути у владі. До того ж, Савченко наголошує на застарілості сучасного адміністративно-територіального устрою і пропонує переділити Україну в інший спосіб – економічно мотивований. Президент, у свою чергу, за стратегією Савченко має стати символічною виборною посадою зі спрямуванням на зовнішні відносини, такою собі своєрідною візиткою країни. 
Голодування. Поруч із гучними пропозиціями, дуже далекими від української політичної реальності, депутат анонсувала цілком реальний особистий крок: Надія Савченко оголосила про голодування, яке почала учора, 3 серпня.
Якщо у російських тюрмах голодування було для неї протестом проти ситуації, в якій особисто опинилася українська льотчиця, тепер вона готова голодувати, висловлюючи таким чином протест проти бездіяльності української влади та державних діячів усього світу щодо звільнення українських полонених. “Голод триматиму до дня позитивного результату”, – повідомила депутат.
Ось на цю заяву представники “Батьківщини” відреагували. Заступник голови фракції Сергій Соболєв повідомив, що у фракції ніколи не підтримували голодування Надії Савченко, навіть коли вона була у російській тюрмі, адже переконані, що її здоров’я важливіше. Оголошення нового голодування Сергій Соболєв називає актом відчаю. 
На думку Надії Савченко, Київ повинен першим почати віддавати бойовиків, яких утримує наша сторона. На її думку, це може допомогти активізувати процес звільнення українців, хоча і говорить, що розуміє, як боляче віддавати тих, хто вбивав наших бійців. Більше того, Савченко закликає матерів українських полонених прийти 8 серпня до Президента і вимагати у нього звіт про кроки, здійснені для звільнення українських бранців. 
Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу “Berta Communications” Тарас Березовець називає прес-конференцію Надії Савченко “шоу”. Він переконаний, що нардеп дестабілізує ситуацію в Україні, однак додає: “Фінал близький. Ролі розписані. Надія Вікторівна має відіграти свій фінальний акт”. 
Тарас Березовець заявив у ефірі телеканалу “112-Україна”, що він переконаний у тому, що тези Савчнеко прописуються з-за кордону, вважає, що вона співпрацює з Кремлем, а те, що було озвучено на прес-конференції, має проаналізувати СБУ. 

Сподіваємося, “сюрприз” буде приємний

Учора радник голови СБУ Юрій Тандіт анонсував “сюрприз для багатьох” у процесі звільнення українців, яких утримують на Донбасі. “Ми готуємося до певних процесів, я не можу все говорити, але повірте – це буде сюрприз для багатьох”, – заявив посадовець у ефірі “5 каналу”.
Водночас він додав, що українська влада готова на поступки: “Треба йти на компроміси, хоч представники іншої сторони несуть багато дурниць, намагаються в засобах масової інформації говорити про те, що з українцями не можна домовитися, що у нас тут хунта, і так далі, то я вам скажу, що якраз навпаки – ми готові до компромісів і зробимо все, щоб звільнити наших”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8251 / 1.59MB / SQL:{query_count}