Хресна хода наближається до столиці

Силовики запевняють, що відстежують ситуацію, аби не допустити провокацій

фото: news.church.ua
У неділю, 17 липня, на Софійській площі в Києві група людей провела зібрання, під час якого співала гімн царської Росії “Боже, Царя храни!” та вигукувала проросійські гасла. І це в столиці України! А що на все це каже наша СБУ? То були прихожани Московського Патріархату?..
Своєю чергою Інфор­маційно-просвіт­ни­цький відділ УПЦ МП заявив, що Московський Патріархат не причетний до мітингу на Софійській площі. “Жоден клірик УПЦ не брав у ньому участі та не надавав його учасникам благословення на подібні політичні акції. Вочевидь, ця дешева провокація була здійснена з метою дискредитації УПЦ”, – зазначили там.  
Тим часом хресна хода зі заходу та сходу України триває вже близько двох тижнів. Зростає й напруження, тож спецслужби активізували свою роботу. 

То хода, чи поїздка?!

“Пошта” вже писала про те, що віруючі, які беруть участь в цій ході, планують зустрітися в Києві. Організатори ходи повідомляють про тисячі вірян, які мали б зійтися в столиці України. Щоправда, із задекларованого маршруту зрозуміло, що великий відрізок шляху паломники збираються проїхати… в автобусах. 
“Цей хресний хід правильніше було б назвати поїздкою, тому що п’ять кілометрів пішки, а 80 – автобусом. Одна з вірян пояснила, що саме така несправжня автобусна проща замість пішої змусила її відмовитись від приєднання до ходу”, – повідомляє ТСН. Крім того, зараз хресний хід, принаймні його “східна частина”, не дуже масштабний. Активісти й очевидці повідомляють про те, що постійних учасників менше сотні. “За підрахунками журналістів, у хресному ході не більше 50 постійних прочан, які цілком покладаються на організаторів і не знають наступного пункту маршруту, розпорядку… Помітна ще одна особливість “хрестоходців”: доки місцеві стоять на службі Божій, вони сидять табором за церквою разом зі священиком, і до відлуння молитви домішуються світські розмови”, – повідомляє ТСН.
Радник міністра внутрішніх справ України і народний депутат Антон Геращенко побачив зв’язок ходи із зовнішніми політичними лідерами та спецслужбами. “Без сумнівів, так звана хресна хода задумана за межами України. Автори ідеї знають, як легко закидати в масову свідомість українців конфліктну ситуацію, а потім знімати з цього “пінку”. Якими є цілі “хресної ходи” на думку кураторів та організаторів? Показати мобілізаційні можливості Московського Патріархату в Україні. Створити на кілька тижнів фактор дестабілізації в суспільній свідомості за схемою “до Києва наближається “хресна хода” – ой що буде!”. Спровокувати напади на учасників “хресної ходи” з боку радикальних груп або організувати такі  напади самотужки для створення “картинки” під назвою “Українські фашисти б’ють православних християн” з метою розпалювання на російському ТБ притихлої останнім часом ненависті. Чому ідея “хресної ходи” виникла саме зараз? Кремлівські стратеги з інформаційних війн відмоніторили неефективність методів, які раніше використовувалися проти масової свідомості українців”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Хто і як саме контролює ситуацію?

Цікаво, що хресну ходу захищають хлопці у камуфляжах і з раціями, які розосереджені по всій довжині пішохідної колони. Хто вони – віряни УПЦ МП чи спеціально навчені “захисники”, достеменно невідомо. 
Українські силові структури стежать за ходою і, зі слів їх очільників, намагаються зробити все від них залежне для того, щоб не допустити провокацій.  
“Тим силам, які не бажають Україні добра, потрібен Франц-Фердинанд, який був причиною початку Першої світової. СБУ відстежує ситуацію щодо тих груп або структур, які зацікавлені в дестабілізації”, – каже голова СБУ Василь Грицак.
“За що ми переживаємо, то за те, що коли сюди прибуде велика кількість вірян, літніх людей, жінок, то це буде використане деструктивними силами для проведення якогось терористичного акту. Для того, щоб цього не сталося, й спрямовані всі наші зусилля – забезпечити безпеку цього моменту”, – запевняє очільник МВС Арсен Аваков, повідомляє сайт МВС.
А ось на думку керівництва “Правого сектору” ця акція “має яскраво виражений політичний і антиукраїнський характер”. Про жодні релігійні принципи тут не йдеться. 
“Організатори УПЦ МП підло використовують людей, які довірились їм через незнання або слабку силу волі. Громада наївних – живий щит, яким прикривається МП. Зважаючи на це, “Правий сектор” вимагає заборонити проведення хресного ходу Московського Патріархату в межах міста Києва, оскільки це може закінчитися “провокаціями”, – читаємо на сайті “Патріоти України”. 
Водночас є думка, що досі саме відсутність провокацій проти ходи й була запорукою її “стратегічного програшу”. “Те, що цю крєстную ходу РПЦ ніхто і пальцем не тронув, сильно обламало претендентів на великомученічество. До Полтави добралися всього 70 чоловік. Причому приїхали автобусами. Ходуни…”, – пише на своїй сторінці у Facebook журналіст Віктор Литовченко.
Ба більше, з’являються варіанти того, як можна відповісти на такий масштабний піар-хід УПЦ МП, яким де-факто стала хресна хода.  
“Мене часто запитують, що таке асиметрична відповідь. Треба в Києві до них приєднатися масово, із українською символікою. Вони приходять у Київ колоною в сотню голів, а тут до них приєднуються тисяч десять з українськими прапорами і співають гімн України”, – пропонує громадський активіст Олександр Такул на своїй сторінці у Facebook.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8491 / 1.58MB / SQL:{query_count}