Ті самі граблі

Олігарх Олександр Онищенко більше не має депутатської недоторканості, його можна затримувати і судити. От тільки спочатку нардепа треба знайти

фото: сhask.net
Виглядає так, що Україна отримала ще одного політика-втікача. В Національному антикорупційному бюро та Генпрокуратурі понад два тижні розповідали про газові махінації нардепа Олександра Онищенка із депгрупи “Воля народу”, не маючи змоги його затримати. А коли парламент дав на це добро, то Онищенка в Україні вже не було. Такий  розвиток подій вже став тардицією для наших правоохоронців і нашого парламенту. А сам новий політик-утікач тепер також традиційно заявляє, що справу проти нього сфабрикували.  
Олександр Онищенко – український олігарх, його двічі заносили до списку “200 найбагатших людей України”. Двічі обирався до українського парламенту: до діючого та попереднього скликання. Перший раз від Партії Регіонів, другий раз – від “Волі народу”. 
Депутата звинувачують у збагаченні при торгівлі українським газом. За версією слідства, Онищенко організував ієрархічну групу, за допомогою якої продавав “своїм” фірмам газ держкомпанії “Укргазвидобування” за заниженими цінами, а пізніше перепродавав за ринковими. 
“Операції відбувалися з січня 2013 року до січня 2016-го. За цей період “злочинне угрупування” нанесло державі збитки на суму 1 млрд 613 млн гривень. Ці гроші через підконтрольні Онищенку фірми були конвертовані у готівку і зникли”, – передає Українська правда. 
“Онищенко здійснив ряд кримінальних правопорушень проти безпеки суспільної власності у сфері службової діяльності”, – заявляв Юрій Луценко.
Українська прокуратура на чолі з Юрієм Луценком чекала на рішення парламенту щодо Онищенка. Згідно з українським законодавством, лише після голосування за зняття недоторканості з Олександра Онищенка з’явилася можливість притягти його до відповідальності. 5 липня Верховна Рада не тільки зняла з депутата недоторканість (275 голосів “за”), парламентарі підтримали подання про затримання Онищенка (265 голосів “за”) та проголосували за арешт депутата (263 голоси “за”). 
За день до голосування у Верховній Раді з’явилася інформація, що Олександр Онищенко поїхав до Росії… дивитися футбольний матч Євро-2016 Франція – Ісландія. 
“Онищенко завбачливо поїхав до Москви. Очевидно, що не переконаний, чи спрацюють його “інвестиції” в парламенті”, – писала депутатка Світлана Заліщук на своїй сторінці у мережі Facebook перед голосуванням.
“Інвестиції” не спрацювали. Колишнього регіонала підтримали його теперішні однопартійці з “Волі народу”. Не голосували “за” фракція “Відродження”, “Опозиційний блок”, більшість “Батьвіщини”, тим не менш, цього не вистачило. 
Щоправда, арештувати Олександра Онищенка наразі немає можливості. Не зважаючи на те, що Онищенко відкидав усі звинувачення і заявляв, що не переховуватиметься, правоохоронці наразі не знають де він, хоч політик повідомляв, що зараз у Австрії, готується до Олімпіади.
 “Те, що зараз відбувається, не що інше, як вибірковість процесу з повною відсутністю доказової бази…Все було узгоджено заздалегідь, і докази не потрібні. Хід операції показує, що мені не дали б права захищатися належним чином”, – заявив депутат на своїй сторінці у мережі Facebook. 
“Заявляли, що Онищенку дали можливість втекти. Це правда. Це сталося завдяки закону про регламент Верховної Ради, яким передбачена саме така процедура притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності. Не втекти за 5 днів, які готується регламентний комітет, 20 днів, за які цей комітет має пройти, і ще кілька днів, за які це рішення винесуть у парламент, може тільки смілива і чесна людина. На жаль, пан Онищенко таким не є”, – пояснював Луценко з трибуни ВР.
Генеральний прокурор заявив, що за кілька тижнів буде розпочата процедура державного та міждержавного розшуку народного депутата Олександра Онищенка, щоб притягнути його до досудового слідства, передає Українська правда. “Думаю, що скрізь, крім РФ, я думаю, що будь-яка інша країна працюватиме з нами по видачі Онищенка”, – додав Юрій Луценко. 
“За інформацією, якою я володію, Онищенко є членом олімпійської збірної з кінного спорту, яка проводить тренування в Австрії й Угорщині, тому є підстави вважати, що він (перебуває) там і готується до Олімпійських ігор”, – прокоментувала Українській правді адвокат Онищенка Ольга Просянюк.
Пізніше міністр молоді і спорту Ігор Жданов заявив цьому виданню, що не підпише наказ про включення Олександра Онищенка до національної олімпійської збірної. “Людина, яка перебуває під слідством за пі­дозрою у корупції, не може представляти Україну на Олімпійських іграх”.
“За останньою інформацією, він знаходиться не в Україні і не у Відні, як говорили. Я не можу сказати більше, тільки скажу, що до Відня через Мінськ не літають”, – зазначив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький перед засіданням парламенту.
Підтверджує думку Холодницького інформація про те, що Олександр Онищенко намагається добитися аудієнції в Адміністрації президента Росії Володимира Путіна, щоправда, з ким саме спробує зустрітися нардеп, поки що невідомо. “Як повідомляє інформоване джерело, у якості посередника між Адміністрацією президента й Онищенком може виступити співак Йосип Кобзон, з яким депутат зустрічається у Москві, саме Кобзон має завести його до АП”, – повідомляє “Дзеркало тижня”
“Парламент здав газового олігарха Олександра Онищенка. Однак! Поки Конституція гарантує депупатську недоторканність у нинішній формі, жоден із депутатів, щодо яких відбувається розслідування, не буде сидіти у в’язниці. Поки регламентний комітет тижнями збирає кворум, розглядає питання, поки Рада переживає конвульсії з розриву кругової поруки, фігуранти летять до Москви, звідки їх неможливо дістати. Недоторканність треба негайно обмежувати – депутат не несе відповідальності за слова сказані з трибуни, і крапка. Затримання й арешт мають бути у відповідальності правоохоронних органів”, – вважає Світлана Заліщук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8646 / 1.58MB / SQL:{query_count}