“Зелене світло” для вживаних авто

Президент України нарешті підписав закон, який має зменшити акцизні збори на старі автівки, але з додатковими обмеженнями

Президент України Петро Порошенко підписав очікуваний закон, який зменшить акцизні збори на імпортні автомобілі. На сайті Верховної Ради – величезний список ініціаторів законопроекту. Автори пояснюють, що Україна є у складній економічній ситуації. Однак, замість збільшення податкового навантаження на громадян, варто було б думати як поліпшити їхній добробут. 
На думку авторів, впровадження законопроекту дасть громадянам змогу легалізувати свої придбані автомобілі. Очікується, що реалізація проекту зможе сприяти розвитку малого і середнього бізнесу, як на ринку авто продажів, так і наданні страхових послуг та послуг з автомобільного сервісу. 
“Не ображеним” буде і державний бюджет. Очікується, що прийняття законопроекту протягом 2016-го дозволить збільшити доходи бюджету на 1,2 млрд гривень. Планується, що Закон має вступити в силу з 1 серпня 2016 року, діяти до кінця 2018-го. Після того, як закон вступить у дію, ціни на вживані авто знизяться у середньому на 3-8 тис. євро.
Президент, хоч і підписав законопроект, пропонує певні зміни до нього. На думку Порошенка, ці зміни мають захистити як споживачів, так і державу. 
Зміни конкретизують: українець може ввезти лише одну машину до кінця дії закону (попередня редакція закону дозволяла ввезти не більше 1 авто в рік). Крім того, забороняється перепродаж автівки, а власник авто має ввезти його в Україну особисто. “Підписання закону дозволить реально допомогти звичайним громадянам придбати автомобіль для власних потреб”, – зазначається на офіційному сайті Президента. 
Щоправда, закон має й інші нюанси. “Пошта” раніше повідомляла про те, що Верховна Рада України прийняла екологічні вимоги для машин, які ввозяться до України. Крім того, зменшення акцизів стосується лише автомобілів, випущених раніше, ніж 1 січня 2010. Виняток мають становити й автомобілі російського походження та транспортовані з окупованих територій. 
Генеральний директор Все­української асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, якого закон мав би стосуватися напряму, не висловлює особливого оптимізму. “Якщо дивитися на ціни машин, які відповідають екологічним вимогам, то навіть при повній відміні акцизів, податки, які лишаються, додадуть до вартості понад 35%. Тобто ціна буде приблизно така сама, як на ринку “Чапаївка” у Києві”, – коментує Олег Назаренко виданню “Новини України”. Експерт переконаний, що переоцінювати позитиви навколо змін до законодавства не варто. 
Екс-мер м. Суми Геннадій Мінаєв не вважає, що багато українців зможуть скористатися законом. “Я вже уявляю, як десятки тисяч українців, які мріють про гідне, а точніше, нормальне авто натовпом кинуться оформлювати візи у Німеччину. Після того, як вони їх отримають, українці візьмуть із собою кредитки/ готівку і поїдуть…Особисто!”, – іронізує Геннадій Мінаєв.
Президент домовився з парламентарями про те, що зміни до закону будуть внесені сьогодні, у четвер. Щоправда, невідомо чи це станеться, адже вчора трибуна ВР була заблокована, засідання не відбувалося. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8590 / 1.55MB / SQL:{query_count}