Українські старости: вже обрано 147

В Україні вже обрано 147 старост в об’єднаних територіальних громадах

І держава має всіляко стимулювати подальший процес створення цієї ланки місцевого самоврядування, про що повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.
“Інститут старост має розвиватися, оскільки це реальне наближення влади до людей в об’єднаних територіальних громадах. В умовах муніципальної консолідації, децентралізації державі дуже важливо стимулювати створення найнижчої ланки системи місцевого самоврядування, яка надає можливість жителям навіть найменших сіл отримувати необхідні послуги на місцях. Таким стимулом може стати, наприклад, фінансування перших виборів старост з державного бюджету”, – зазначив В’ячеслав Негода.
З його слів, дискусійними все ще залишаються питання вчинення старостами нотаріальних дій, рівня фінансування діяльності старости, а також автоматичної участі старости у виконавчому комітеті ради об’єднаної громади, інформує Урядовий портал
“Кожне з рішень, які пропонуються сьогодні для вирішення цих складних питань, мають свої сильні і слабкі сторони і значною мірою впливають на статус, позицію старости як на селі, так і у раді об’єднаної громади, його ефективність, спроможність вирішувати питання на місцях. Отже, разом із народними депутатами, представниками місцевого самоврядування об’єднаних громад маємо концептуально визначитися з напрямками майбутніх змін і вже найближчим часом запропонувати конкретні рішення”, – резюмував урядовець. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8668 / 1.52MB / SQL:{query_count}