Сімейний кодекс: які зміни

Відтепер позбавлені батьківських прав все одно утримуватимуть свою дитину

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо невідворотності обов'язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав)” (№0950). Законом зі ст. 166 Кодексу виключено положення, згідно з яким одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину, повідомляє УНІАН.
Разом із тим законом встановлено, що при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно ухвалює рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі, якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк із дня набрання законної сили рішенням суду.
Крім того, зі ст. 192 вилучено положення, згідно з яким розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8019 / 1.52MB / SQL:{query_count}