Економічні пріоритети

Звільнити економіку від штучних чиновницьких бар’єрів і створити умови для її зростання – основне завдання уряду

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що новий уряд увійшов уже в курс справ і до кінця тижня завершить роботу над операційним стратегічним планом дій. Про це очільник Кабміну сказав в уже традиційному відеозверненні, опублікованому на його сторінці у Facebook 16 травня.
Зі слів прем’єра, цей план – спільна робота уряду і Ради реформ, його обіцяють обговорити з народними депутатами – членами коаліції (щоб він став спільною роботою), а вже після цього затвердити. Гройсман запевнив, що в документі дуже конкретно визначать рішення у різних сферах економіки. 
“Сьогодні вже зроблені певні кроки агресивної програми дій щодо власного видобування газу. Для України це буде повна енергонезалежність”, – заявив Гройсман. Також, зі слів прем'єра, уряд зосереджує зусилля на будівництві та ремонті доріг. Прем’єр-міністр висловив упевненість, що за два-три роки в Україні з’явиться якісне дорожнє господарство.
“Але для цього нам потрібно визволити нашу економіку з тих бар'єрів, які штучно створюють чиновники. На превеликий жаль, сьогодні чиновники часто роблять те, що не повинні робити, а те, що повинні, просто не роблять, ігноруючи свої повноваження”, – зазначив Гройсман. Він сказав, що Кабмін може зруйнувати і зруйнує такі бар'єри.
До них належать зокрема й перепони для ввезення в Україну ліків за доступною ціною та вивезення горіхів. “Люди вирощують власну продукцію, наприклад горіхи, хочуть продати їх за кордон за валюту, валюту ввезти в Україну. Та не можуть це зробити, тому що деякі чиновники починають вимагати якісь довідки, сертифікати про погодження і таке інше. Вибачте, але це абсолютно неприпустимо”, – сказав Гройсман.
Основним завданням свого уряду він вважає досягнення економічного зростання. Зазначимо, що згідно з даними Міжнародного рейтингового агентства “Fitch” зростання ВВП України 2016 року має становити 2%, інфляція ж – 15%, інформують Українські Новини. Аналітики зазначають, що зростання економіки стримують такі чинники: втрата російського експортного попиту, збиток від військового конфлікту на сході країни, низькі ціни на сировинні товари та ослаблення фінансового сектора.
Натомість МВФ у своїй травневій доповіді пророкує Україні зростання економіки на 1,5%. “ВВП зростає вже третій квартал. Зараз є обережні сигнали про те, що це зростання може прискоритися. Припинився відтік капіталу, виріс попит на метали на внутрішньому ринку. Є речі, які ще не матеріалізувалися в статистику, але вони дають зрозуміти, що все буде добре”, – висловив свою думку банкір Сергій Фурса для Еспресо.TV.
Окрім того, Україна очікує на фінансову підтримку від МВФ. Фінансисти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings прогнозують, що це може статися на початку липня. Для отримання грошей, щоправда, ще потрібно прийняти чимало законопроектів, проте спікер Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що їх усіх проголосують вже цього тижня. З його слів, ідеться про 14 документів. “Чотири з них стоять вже завтра на порядку денному, чотири ми будемо пропонувати поставити на порядок денний у середу, шість із цих законопроектів стоять у четвер на порядку денному. На моє глибоке переконання, потрібно зробити особливий наголос, щоб ми приймали швидкі та ефективні рішення”, – сказав він, інформує Українська правда. 
Та економіст Олег Ус­тенко вважає, що значення міжнародної допомоги для зміцнення економіки України не варто перебільшувати. “Транш вирішує тільки питання тимчасового перепочинку, питання збільшення фінансової стабільності країни в короткостроковій перспективі”, – каже Устинко, інформує  Еспресо.TV.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8183 / 1.55MB / SQL:{query_count}