Знищити, щоб вдихнути нове життя

Від нового Генпрокурора Юрія Луценка очікують здійснення люстрації та цілковитого оновлення прокуратури

Призначення Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора зі самого початку не отримало ні однозначного схвалення, ні засудження. Одні вбачають за ним прагнення Президента України Петра Порошенка контролювати всі гілки влади. Інші, з-поміж яких і сам Петро Олексійович, наполягають на тому, що Юрій Віталійович – незалежна людина з-поза меж системи, що він буде здатен виконати ті завдання, на які не спромоглися його попередники.
“Президент свого часу робив кроки для того, щоб зруйнувати прокуратуру – це логічно, по-іншому її неможливо реформувати… Коли Порошенко призначав Генпрокурором Віталія Ярему, то поставив перед ним завдання поступово ліквідувати відомство. Ярема пообіцяв і не зробив: коли почали створювати антикорупційні органи, він відмовився що-небудь їм передавати, і був звільнений. Потім Генпрокурор Віктор Шокін пообіцяв це зробити. Треба віддати йому належне, він зробив серйозні кроки по демонтажу прокуратури, але в якийсь момент почав відмовлятися… і в підсумку був звільнений. З огляду на те, що Луценко заявив, що буде Генпрокурором не більше півтора року, я думаю, він отримав завдання демонтувати прокуратуру. Згідно з прийнятими змінами до закону через два роки прокуратура повинна остаточно віддати повноваження здійснювати слідство Державному бюро розслідувань”, – розповів для видання “ГОРДОН.UA” екс-депутат Тарас Чорновіл.
Він також озвучив план через місяць звернутися до Юрія Луценка з проханням взятися за справу його батька – радянського дисидента та українського політика В’ячеслава Чорновола, який загинув 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Тарас Чорновіл сподівається на створення спеціальної слідчої групи, яка б серйозно взялася за це розслідування.
У свою чергу міністр юстиції Павло Петренко закликає Генерального прокурора звільнити майже півтисячі співробітників органів прокуратури, які підпадають під дію закону про люстрацію. 
“Я розраховував на те, що Генпрокурор виконає своє зобов'язання, свою обіцянку, – він завершить люстрацію і звільнить тих осіб, які потрапляють під люстрацію, а це близько 400 людей, які були визначені Мін'юстом, – заявив Петренко, інформують Українські нови­ни. – Я розраховую, що Юрій Луценко, який не є людиною з системи, який пройшов усі політичні переслідування, зможе зламати стару систему і побудувати нову прокуратуру”.
А депутат від БПП Сергій Лещенко нагадав Юрієві Віталійовичу, що нині його перший заступник Юрій Столярчук свого часу закрив справу проти слідчого Сергія Войченка, який вів справу проти самого Луценка. “Причина – через “нестачу доказів” для доведення вини Войченка в суді. Вважаю, що це закриття було черговим викликом прокурорської мафії, тому що після закриття справи Войченка зупинилася і справа (колишнього першого заступника генпрокурора – “Пошта”) Рената Кузьміна”, – написав Лещенко на своїй сторінці у Facebook. Нардеп також висловив цікавість щодо того, чи зможе Луценко звільнити Столярчука, “відновити справедливість щодо власного “ката” Войченка” і покарати “інквізитора епохи Януковича Кузьміна”.
Навіть іноземні політики не поспішають засуджувати призначення Генпрокурором особи без юридичної освіти, вони очікують. “Наразі він стоїть перед викликом активізації роботи у застиглих структурах Генеральної прокуратури та судової системи України, а також боротьби зі значним рівнем корупції у цих сферах. Тільки вирішення цього ключового завдання може зрештою привести до політичної, суспільної та економічної модернізації України”, – ідеться в заяві заступника голови німецької фракції ХДС/ХСС Франца Йозефа Юнга, опублікованій на сторінці Юрія Луценка у Facebook. 
До слова, 16 травня на офіційному сайті Президента України Петра Порошенка опублікували указ “Про зміни у складі Ради національної безпеки і оборони України”, у якому передбачено: “Увести до персонального складу РНБО України Луценка Юрія Віталійови­ча – Генерального прокурора України (за згодою)”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8804 / 1.56MB / SQL:{query_count}