Політик очолить Генпрокуратуру?

Очільник президентської фракції БПП Юрій Луценко не проти зайняти посаду Генерального прокурора України

фото: апостроф
Крісло головного прокурора країни пустує з 29 березня. У розмовах про те, хто його займе, фігурують різні прізвища – Сергія Горбатюка, Юрія Севрука, Юрія Столярчука, а також Юрія Луценка, очільника фракції БПП. Зі всіх лише Луценко не має юридичної освіти та 10-річного стажу роботи в органах прокуратури. А саме цим вимогам має відповідати Генеральний прокурор, згідно з нині чинним Законом “Про генеральну прокуратуру”.
У понеділок, 11 квітня, саме Луценко повідомив: Президент почав проводити консультації щодо кандидатури наступного Генерального прокурора України, а вже в кулуарах ВРУ розповів, що розмовляв з Петром Порошенком про своє призначення на цю посаду.
“Я днями мав розмову з Президентом стосовно мого бачення цієї справи. Не секрет, що чинне законодавство не дозволяє мені бути кандидатом в Генеральні прокурори. Коли мені поставили запитання, а якщо законодавство буде змінено, чи я готовий? Я відповів, що не хочу, але готовий. Я точно знаю, що це за робота”, – зазначив Юрій Луценко, інформує Українська правда. Очільник президентської фракції сказав: “Якщо Президент офіційно запропонує, а депутати змінять законодавство, тоді він розгляне цю пропозицію, але сам не наполягатиме на своєму призначенні”.
Про те, що найближчим часом президентська фракція планує зініціювати необхідні для Луценка-Гепрокурора зміни до Закону України “Про Генеральну прокуратуру”, минулого тижня заявляв один з членів БПП, парламентар  Олександр Третьяков. В результаті, з переліку законних вимог до Генерального прокурора можуть зникнути юридична освіта та 10-річний стаж прокурорської діяльності. На неофіційні чутки про ймовірне призначення Юрія Луценка невдоволенням відповіли у Генеральній прокуратурі України (ГПУ). На офіційному сайті відомства опублікували листа, підписаного керівництвом центрального апарату та керівниками регіональних і військових прокуратур, в якому Президентові України та спікерові Гройсману висловили занепокоєння з приводу ймовірного призначення Генпрокурором людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури. 
Загалом під текстом документа – 29 підписів, зокрема чотирьох заступників Генпрокурора – Юрія Столярчука, Юрія Севрука, Романа Говди та Олега Заліска (підписів військового прокурора Анатолія Матіоса та голови Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького немає).
У листі йдеться, що всупереч позитивним перетворенням у прокуратурі, останнім часом ЗМІ, окремі представники громадських організацій і деякі політики заявляють про необхідність призначити новим Генпрокурором особу не з системи органів прокуратури. 
“При цьому відсутні достатнє обґрунтування та передумови для таких публічних міркувань... Такі заклики викликають глибоке занепокоєння, а тому ми просимо при виборі кандидатури на посаду Генерального прокурора не враховувати необ’єктивні закиди та популістичні висловлювання окремих громадян та політиків задля реалізації власних політичних амбіцій, а розглядати кандидата виключно за професійними та морально-діловими якостями, з дотриманням вимог Закону України “Про прокуратуру”, – зазначають працівники Генпрокуратури.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8721 / 1.55MB / SQL:{query_count}