“Гія б пишався цим званням…”

Президент передав вдові загиблого журналіста Георгія Ґонґадзе Мирославі нагороду Героя України

фото: прес-служба Президента
У понеділок, 21 березня, Президент України Петро Порошенко передав вдові загиблого журналіста Георгія Ґонґадзе Мирославі нагороду Героя України.
“Майже через 16 років після трагічної загибелі Гії маю високу честь і велику відповідальність передати Вам і вашій родині вищу державну нагороду, яка по праву належить Георгію Ґонґадзе”, – сказав Президент під час передачі нагороди дружині загиблого журналіста Мирославі Ґонґадзе.
Глава держави відзначив величезний внесок Георгія Ґонґадзе в розбудову незалежної України, боротьбу за свободу слова та розвиток незалежних ЗМІ, інформує сайт глави держави. 
“Своє життя Георгій віддав за Україну. Він є прикладом того, яким має бути справжній українець”, – сказав Петро Порошенко.
Президент також наголосив, що сьогодні звання Героя України у воюючій країні набуло своєї справжньої цінності і протягом двох останніх років всього кілька десятків українців удостоєні честі носити його.
“Гія завжди був готовий віддати життя за Україну. І, якщо б він сьогодні був живим, він був би там – на східних кордонах. Якщо б він був живий, він би пишався цією нагородою”, – наголосила Мирослава Ґонґадзе.
Президент подякував Мирославі Ґонґадзе за те, що вона не пориває зв’язків з Батьківщиною і, фактично, працює послом доброї волі, шляхом народної дипломатії зміцнюючи стратегічне партнерство між Україною та США, особливо важливе для протидії російській агресії.
“Дякую Президенту Порошенку за увагу до пам’яті Георгія. Для мене символічно зараз отримати нагороду Героя України присвоєну Георгію посмертно ще в 2005 році. Гія б пішався цим званням. Він багато разів казав мені і публічно, що готовий віддати життя за Україну, – написала згодом на своїй сторінці у соцмережі Facebook Мирослава Ґонґадзе. – Я сказала Президенту, що якби Гія був живий, він однозначно сьогодні був би на східному фронті. Георгій з початку 90-х намагався донести до суспільства правду про гібридну війну Росії в Грузії, але тоді мало хто дослухався. Сьогодні, на жаль, майже щодня ми ховаємо українських Героїв. Вічна їм пам’ять”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8457 / 1.53MB / SQL:{query_count}