Не ділом, а словом

Переговори про уряд “і вдень, і вночі” знову вилилися в обопільні звинувачення двох найбільших фракцій

Поки з різних джерел надходила інформація про те, що кандидатура спікера ВРУ Володимира Гройсмана вже погоджена на заміну Арсенієві Яценюку в уряді, сам Арсеній Петрович знову наче й не було нічого з екранів телевізорів на вихідних розповідав українцям про покращення роботи держпідприємств і про те, що з 1 травня буде збільшено на 6% зарплати і пенсії. А в президентській силі БПП знову заявляли, що найоптимальнішим варіантом вони бачать технократичний уряд під керівництво нинішнього міністра фінансів Наталії Яресько, при цьому звинувачували всіх інших у небажанні це допустити. 
Так, голова фракції БПП Юрій Луценко в ефірі телеканалу “Інтер” заявив, що технократичний уряд не підтримують “Самопоміч” і “Народний фронт”. Також він зауважив, що консультації стосовно нового уряду тривають і вдень, і вночі.
Політик фактично повторив свої тези з телеефіру вже на своїй сторінці у Facebook і виключив можливість того, що Арсеній Яценюк залишиться на посаді прем’єра. “…Мені здається, що і він сам, і фракція "Народний фронт" усвідомили, що уряд фактично недієздатний. І останні консультації відбуваються тільки про те, який формат наступного уряду буде прийнятий у парламенті. Перший варіант, який підтримує наша фракція, яку підтримує суспільство і наші західні партнери, – формат технократичного уряду на чолі з Наталею Яресько, яка може сформувати безпартійний уряд, що повинен зробити швидкий ривок у реформах, передусім в усуненні олігархів і партійних бізнесменів від державних монополій. На жаль, цей варіант не підтримує фракція "Самопоміч", яка відмовляється входити в будь-яку коаліцію під будь-який уряд, включаючи ймовірного прем'єр-міністра Садового або Яресько. 
Юрій Луценко говорить про формат технократичного уряду на чолі з Наталею Яресько, яка може сформувати безпартійний уряд
"Народний фронт" теж проти технократичного уряду і пропонує сформувати новий партійний уряд з числа міністрів від фракцій Верховної Ради. Це, звичайно, не дає гарантій швидких реформ, але зміна прем'єр-міністра та уряду є тим мінімумом, якого домагається БПП. Консультації щодо такого уряду зараз ідуть щодня і навіть щоночі. Думаю, можу висловити надію, що на наступному тижні (приблизно в четвер) можемо провести позачергове засідання, на якому проголосуємо за нового прем'єра, новий уряд, нову програму його діяльності, і нарешті покінчити з глибокою кризою, зумовленою бездіяльністю чинного уряду на ключових напрямках його діяльності”, – написав Луценко 21 березня.
Щодо позачергового засідання “наступного тижня”, очевидно, Луценко мав на увазі таки цей не пленарний тиждень (як і закликав раніше), бо наступного депутати і так зберуться під куполом Ради. Якщо раніше звучала дата 24 березня для позачергового засідання, то інший депутат від БПП назвала його проведення малоймовірним. Для проведення такого засідання потрібно насамперед зібрати 150 підписів, але станом на вчора цього ще навіть не починали робити.
Цікаво, що Луценко не згадав нічого про можливість призначення Гройсмана прем’єром. Можна зробити висновок, що 226 голосів під нього насправді поки ще нема. Нагадаємо: наприкінці минулого тижня низка українських ЗМІ з посиланням на свої джерела в АП і депутатському корпусі повідомляли, що вже найближчим часом Володимир Гройсман обійме посаду прем’єра. Натомість представник “Народного фронту” – нині перший віце-спікер Андрій Парубій – мав би стати головою ВРУ. До перемовин також начебто залучені Радикальна партія і “Батьківщина”. 

фото: Влад Содель
Тим часом у “Самопомочі” (раніше її лідер, мер Львова Андрій Садовий, відмовився від пропозиції Президента очолити новий політичний уряд) заявляли, що вони в будь-якому разі залишатимуться в опозиції до влади, але готові підтримати кандидатуру нового прем’єра, якщо спочатку буде новий виборчий закон із відкритими списками, зміна членів ЦВК та зміна Генпрокурора.
Тож торги “вдень і вночі” тривали. А тим часом у “Народному фронті” дуже швидко відповіли на звинувачення від Луценка. “Усі розмови про те, хто заважає призначити технократичний уряд, це ніщо інше, як бажання взяти прем'єра та уникнути відповідальності, аби завжди можна було сказати: “Ми розуміли, що Гройсман – не найкращий варіант, але “Самопоміч” і “Народний фронт” завадили уряду реформаторів”. Це як мінімум не по-партнерськи. 
Це бажання вічно уникати відповідальності. А постійні закиди на адресу одне одного точно не сприяють партнерській роботі в Раді. Якщо БПП підтримує технократичний уряд, хай публічно висуває Наталю Яресько і її програму та починає прозорий процес консультацій не лише на Банковій, але й під куполом. Фракція “Народний фронт” не може мати позиції щодо питання, яке навіть не обговорювала. Я точно підтримаю таку пропозицію”, – написала на своїй сторінці у Facebook нардеп Вікторія Сюмар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9440 / 1.57MB / SQL:{query_count}