Необхідно провести дострокові парламентські вибори одночасно з референдумом щодо нової Конституції, – Юлія Тимошенко

Сучасна ситуація в Україні значно трагічніша, аніж була перед Революцією Гідності, тож її треба негайно виправляти

фото: ba.org.ua
Про це заявили лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко та голова громадської організації “Антикорупційний рух” Валентин Наливайченко, виголошуючи спільний “Заклик до нації”. Обидва політичні лідери оголосили про об’єднання зусиль своїх команд з метою повернення України на ефективний шлях розвитку.
На їхню думку, є три головні причини жорсткої кризи. Перша причина – це конфлікт між Президентом та прем’єр-міністром України, який закладений в чинній Конституції. “Ми єдина країна в світі, яка має не одного обраного народом керівника держави, а фактично двох”, – йдеться у документі. Друга причина масштабної кризи в тому, що управління країною здійснюється не на основі Конституції та законів України, не на основі Коаліційної угоди та позитивних стратегій розвитку, а на основі тіньової кланово-політичної змови, яка має на меті протизаконне збагачення її учасників за рахунок ресурсів держави та кишень громадян. Третя і остання причина хаосу – це війна, яку розпочала Росія. “Ми вважаємо, що причиною нашої штучної слабкості у цій війні з окупантом є те, що в загальну кланово-політичну змову входять, у тому числі, деякі російські та міжнародні клани, які кровними узами пов’язані з українськими. Всі вони вважають захист своєї власності, корупційних статків та корпоративних інтересів значно важливішим, аніж захист нашої землі від військового вторгнення. На війні вибудуваний великий брудний “бізнес”. Війна є основою для збереження влади кланово-політичного конгломерату”, – наголошують у своєму “Заклику до нації” Юлія Тимошенко та Валентин Наливайченко.
І оскільки Верховній Раді на вівторковому засіданні не вдалося відправити уряд Яценюка у відставку, лідер партії “Батьківщина” та голова ГО “Антикорупційний рух” наполягають на проведенні дострокових парламентських виборів одночасно з референдумом про необхідність ухвалення нової, принципово іншої Конституції України, яка повинна виправити всі вади організації нашого життя, затвердити або парламентську, або президентську форму правління, але не змішуючи їх. Новий Основний Закон повинен закріпити повну незалежність судової гілки влади, закласти основу для реальних механізмів боротьби з корупцією, запровадити справжню фінансову незалежність місцевих громад при збереженні унітарного устрою країни. “Ми також за те, щоб не допустити жодного особливого регіону з жодним особливим статусом. Усі регіони мусять отримати однакову свободу, фінансову незалежність, але й однакову підконтрольність центральним органам влади країни”, – зазначила лідер партії “Батьківщина”.
“Закликаємо всіх професійних правознавців, політиків, які не втратили честь, моральних авторитетів нації відкласти в сторону всі попередні розбіжності, пробачити один одного та об’єднатися в Громадську Національну Асамблею для розробки незалежно від всіх гілок прогнилої влади нової Конституції України, яка встановить в державі гармонію та закладе основу нашого стрімкого національного розвитку”, – вважає Юлія Тимошенко.
Після розробки проект нової Конституції потрібно негайно винести на всенародне обговорення. Потрібно всіма українськими та міжнародними зусиллями добитися негайного проведення позачергових парламентських виборів одночасно з проведенням референдуму щодо всенародного схвалення нового Основного Закону. 
Водночас Юлія Тимо­шенко і Валентин Наливайченко наголосили, що країна має діяти виключно у відповідності до чіткого плану, без необдуманих радикальних дій: “Сьогодні нова революція може негайно перетворитися на неконтрольований бунт, який гарантовано стане засобом вторгнення російського окупанта. Немає сумнівів, що для такого вторгнення вже підготовлене все”.
“Ми хочемо в цей важкий час сказати, що вихід є. Але нам треба бути разом. Як свого часу разом були поляки, чехи, литовці, хорвати, інші наші західні сусіди, які вибороли своє гідне життя і зрозуміле європейське майбутнє. Об’єднавшись, ми здатні змінити все. Час діяти, тут і зараз!” – наголосила лідер партії “Батьківщина”.
“Об’єднання команд Юлії Тимошенко і Валентина Наливайченка сталося дуже вчасно. Це ознака довіри до Юлії Володимирівни та усієї партії “Батьківщина”. Окрім цього, це добрий знак та приклад для всіх демократичних сил нашої держави – як потрібно об’єднуватися навколо проб­лем, що існують в Україні. Корупція – це те зло, з яким потрібно боротися всім”, – заявив керівник Львівської обласної організації партії ВО “Батьківщина” Михайло Цимбалюк, коментуючи об’єднання команд партії “Батьківщина” та громадської організації “Антикорупційний рух”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8456 / 1.57MB / SQL:{query_count}