Росія – партнер, але не друг

Лише чверть опитаних ук­раїнських громадян (27,4%) визначають Росію як "друж­ню державу і стратегічного партнера".

Лише чверть опитаних ук­раїнських громадян (27,4%) визначають Росію як "друж­ню державу і стратегічного партнера".

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром соціальних досліджень "Софія" з 3 до 12 лютого 2009 ро­ку, результати якого наводить "Інтерфакс-Україна".

Разом з тим 37,6% опита­них вважають Росію, перш за все, торговим і економічним партнером, а 25,3% - економічним і політичним суперником та конкурентом. Ще 7% вважають Росію ворожою державою. 2,7% респондентів було важко відповісти на це питання.

Опитування засвідчило, що 63,9% українців хотіли би бачити Україну і Росію незалежними, але дружніми державами, з відкритими кордонами, без віз і митниць.

Разом з тим 19% респондентів вважають, що відносини між Україною і Росією повинні бути такими ж, як і з іншими державами - з прикордонним контролем і візами, 16% українців вважають, що Україна і Росія повинні об'єднатися в єдину державу. 1,1% опитаним важко відповісти на це запитання.

Відповідаючи на питання з приводу оцінки відносин між Росією і Україною, 59,7% опитаних охарактеризували їх, як скоріше погані, 23,1% - дуже погані, 12,2% - скоріше хороші, 0,2% назвали відносини між двома країнами як дуже хороші і 4,8% опитаних важко відповісти на це питання. Дослідження від­бувалося з 3 по 12 лютого цього року в усіх областях України, опитано 2018 респондентів після 18 років. Статистична погрішність не перевищує 2,2%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8859 / 1.53MB / SQL:{query_count}