Антикорупційний прокурор: скоро дізнаємось ім’я

Президент розраховує на те, що до кінця листопада стане відомим ім’я антикорупційного прокурора України

“Не пізніше 30 листопада країна повинна отримати антикорупційного прокурора, якого мають призначити за абсолютно прозорою процедурою”, – сказав глава держави 1 листопада в інтерв’ю українським телеканалам, повідомляє сайт президента України
З його слів, кандидат має пройти тести, зокрема іспит на поліграфі. “Ключова позиція відкритості: якби мене запитали, хто буде антикорупційним прокурором, я б чесно відповів, що не знаю”, – додав він. 
Президент наголосив, що антикорупційний прокурор повинен заручитися довірою суспільства. “Цій особі повинне довіряти суспільство. Кроки до руйнації довіри абсолютно антидержавні!” – наголосив він. 
Глава держави зазначив, що початок роботи антикорупційного прокурора та Антикорупційного бюро є не лише вимогою надання безвізового режиму, а й важливим пунктом у рамках отримання макрофінансової допомоги. “1 грудня всі корупційні справи – а сьогодні це ракова пухлина України – мають передати з ГПУ. Там не може залишитися жодної справи! Генпрокурор не повинен мати до цього жодного стосунку”, – підкреслив Порошенко.
Президент висловив сподівання, що вже з 1 грудня інституції, які мають забезпечити ефективну боротьбу з корупцією в державі, отримають усі справи від Генпрокуратури, почнуть працювати і “вже найближчим часом зможуть прискорити розслідування корупційних справ способом, який викликає стовідсоткову довіру як суспільства, так і наших партнерів”.
Порошенко також акцентував на важливості ухвалення парламентом законопроекту про Державне (Національне) бюро розслідувань. “Верховна Рада має проголосувати закон, усе слідство за всіма справами забрати в Генпрокуратури і передати його Нацбюро розслідувань”, – сказав він і зауважив, що це питання є в коаліційній угоді та програмі реформ.
Призначення на адміністративні посади у Спеціальну антикорупційну прокуратуру здійснює Генпрокурор за результатами відкритого конкурсу.
Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України, і сім осіб, визначених Верховною Радою. Генпрокурор і Рада вже обрали своїх представників до цієї комісії.
За європейськими стандартами, членами таких комісій повинні мати бездоганну репутацію, і моральний авторитет, володіти високим професіоналізмом. Проте, як вважають експерти Центру протидії корупції, четвірка, призначена Віктором Шокіним від Генпрокуратури, таким критеріям не відповідає. 
Загалом боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції. 
Раніше стало відомо, що конкурсна комісія з відбору кандидатів на адміністративні посади отримала 57 заявок від кандидатів на посаду антикорупційного прокурора. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3076 / 3.98MB / SQL:{query_count}