Кисень для бізнесу: порціями

В Україні стало легше робити бізнес. Але не надто

Наша країна посіла 83 місце в рейтингу Світового банку легкості ведення бізнесу (Doing Business), піднявшись на чотири позиції. Про це свідчить оновлений рейтинг, який був опублікований на сайті Doing Business. Дослідження охоплює результати за друге півріччя 2014 року і перше півріччя 2015. Другий рік поспіль Україна покращує свої позиції.
Деякі інформаційні агенції вказали, що Україна покращила свою позицію на 13 пунктів, однак це не зовсім так. Дійсно торік Україна в рейтингу була 96, однак автори дослідження змінили методологію підрахунку свого індексу, і згідно оновленої методологічної бази, Україна минулого року повинна була зайняти 87, а не 96 позицію. Відповідно позиція України змінилась лише на чотири пункти, а не на 13.
Наші сусіди по рейтингу – Бруней і Саудівська Аравія. А от очолює рейтинг вкотре Сінгапур, на другому місці Нова Зеландія і на третьому Данія. Останні в списку Лівія і Еритрея – 188 і 189 місця відповідно.
Експерти, які укладали рейтинг, зазначають, що в Україні стало набагато легше зареєструвати бізнес (тут наша країна піднялась аж на 40 позицій), однак по інших важливих пунктах позитивна динаміка або ледь помітна, або ж взагалі відсутня.
Варто зазначити, що навіть наші сусіди, Білорусь і Росія, знаходяться в оновленому рейтингу набагато вище від України. Білорусь хоч і погіршила результат, нині знаходиться на 44 місці, а Росія навіть покращила свою позицію і зараз  на 51-ому.
В контексті цього можемо говорити про незадовільний темп реформ, які стосуються спрощення ведення бізнесу. На сьогодні нас випереджають не тільки країни Центрально-Східної Європи, але і східної. Україні ще дуже далеко до Польщі, яка займає 25 місце, і ще далі до країн Балтії. Естонія, Литва і Латвія знаходяться на 16, 20 і 22 місці відповідно.
Такий рейтинг є важливим для України в кількох аспектах. По-перше, він дає змогу більш-менш об’єктивно оцінити темпи реформ, які стосуються підприємництва. По-друге, цей рейтинг є важливим індикатором того, наскільки привабливою є Україна для іноземного капіталу.
Тим не менше, оновлений рейтинг вже другий рік відображає деякі позитивні зміни. “Вийшов рейтинг Doing Business. Україна піднялася до 83 місця. Тенденція позитивна! Наша мета топ-50 вже наступного року. Рік тому 96 місце, 2 роки тому 112. Вибираємося з болота. Орієнтир – Литва, номер 20 у рейтингу Doing Business”, – зазначив  міністр економіки Айварус Абромавичус. 
Однак до цих висот ще довгий і тернистий шлях. І якщо темпи реформування і спрощення ведення бізнесу не прискоряться, то не бачити нам топ-50, як власної потилиці ще дуже довгий час.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8113 / 1.54MB / SQL:{query_count}