Другий тур Шредінгера-Павлограда

Епіцентром скандалу після голосування на місцевих виборах стало місто Павлоград, що у Дніпропетровській області

Досі не зрозуміло, чи буде другий тур виборів у Павлограді. Центральна виборча комісія вирішила його не проводити, а міська – провести. Але про все по порядку.
ЦВК 27 жовтня на своєму засіданні прийняла рішення не проводити повторне голосування в Павлограді. Своє рішення комісія аргументувала тим, що після отримання уточнених списків виборців, кількість виборців у Павлограді зменшилась до менш ніж до 90 тисяч, відповідно місто повинно обирати очільника згідно з системою відносної більшості.
Тим не меншe, на початок кампанії чисельність виборців у Павлограді перевищувала 90 тисяч більш ніж на 200 осіб, тому ЦВК, по суті, змінила правила постфактум, оскільки до уваги потрібно приймати статус-кво на початок виборчої кампанії, а самі правила не повинні змінюватись під час ходу боротьби.
Специфіка ситуації полягає і в наступному. Найбільше голосів виборців набрав кандидат від “Опозиційного блоку” Анатолій Вершина, а другим фінішував представник УКРОПу Євген Тєрєхов. Своїм рішенням ЦВК насправді підіграє представнику “Опозиційного блоку”, оголошуючи його переможцем у першому турі, хоча після другого туру голосування результати можуть кардинально відрізнятись.
Громадські організації, які спеціалізуються на виборчому процесі, рішуче засудили рішення ЦВК. “Такого кричущого правового нігілізму в історії українських виборів ще не було. Мова не про повторне голосування, а про прецедент зміни виборчої системи до закінчення виборчого процесу”, – наголосила координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.
Не зрозуміли такого рішення і в Комітеті виборців України. “Виборча система для виборів міського голови Павлограда повинна визначатися на основі інформації, оприлюдненої ЦВК станом на 1 серпня 2015 року, тобто має застосовуватися мажоритарна система абсолютної більшості”, – заявили в Комітеті. Там наголошують, що ЦВК не має права змінювати правила після офіційного старту кампанії.
Підтримав громадськість і експертів Президент Петро Порошенко. “Обурений ситуацією, що склалася довкола виборів у Павлограді! Вважаю, що виборці, а не чиновники мають визначати переможця перегонів. Повністю підтримую позицію Комітету виборців України щодо неприпустимості підміни поняття “виборча система” та “повторне голосування” – зазначив Порошенко у Facebook.
Тим часом члени ЦВК, які прийняли відповідне рішення, можуть наразитись і на кримінал. “МВС кваліфікує скасування другого туру у Павлограді як порушення закону про місцеві вибори і проводить перевірку”, – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час засідання Кабміну в середу, передає “Українська правда”. Однак поки невідомо, які інші заходи будуть застосовувати міліціонери.
Повертаючись до самого Павлограда потрібно резюмувати таке: міська ТВК вирішила, що другий тур виборів усе ж має відбутись. Відповідне рішення члени комісії ухвалили в середу. Однак воно супере­чить постанові ЦВК, яка суперечить закону “Про місцеві вибори”.
Другий тур виборів у Павлограді навіть після втручання громадськості, Президента і міліції ще не є доконаним фактом. ЦВК теоретично може розпустити територіальну виборчу комісію за невиконання розпоряджень. Однак тоді питання про розслідування дій ЦВК постане ще більш гостро.
На прикладі Павлограда бачимо, що окремі органи виконавчої влади намагаються маніпулювати виборчим законодавством. Найцікавіше, що такі маніпуляції проводяться на користь представників так званої опозиції і уламків Партії регіонів. Яким буде остаточне рішення щодо цієї ситуації – знатимемо найближчим часом.
Віталій Бала, політолог, директор Агентства моделювання ситуацій:
– Мене дивує така “впертість” багатьох представників чинної влади, з якою вони повторюють все, що до них робили їх “попередники”. Так, майже ніхто з “поперeдників” не поніс відповідальності за законом і перед громадянами України за свої злочини і це також питання до влади. Але складається таке враження, що сьогоднішня влада, особливо у час підрахунку виборів це дуже добре видно, хоче відповідати разом із їх “попередниками” за законом і перед громадянами. Невже вони не розуміють, що з такими темпами їх “діяльності” ця відповідальність може бути досить скоро. Це вже все було і терпіти так довго український народ вже не буде. А ЦВК зараз себе веде так, як Конституційний Суд, приймаючи рішення про зміну конституційного ладу, догоджаючи тоді Януковичу.
30.10.2015 7:52
Vladlen Terebinov

Уже само наличие прохиндовского говорит о том, что Порошенко действует по шаблону бандюковича


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8846 / 1.6MB / SQL:{query_count}