“Газові” спритники

Хто торік перепродав понад два мільярди кубометрів блакитного палива

Під час круглого столу міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що більш ніж два мільярди кубометрів газу, виділених на потреби населення, насправді перепродали підприємствам за ринковою ціною.
“Різна ціна дає можливість облгазам і теплокомун­енерго зловживати своїм становищем. За статистикою, близько двох мільярдів кубометрів газу, що мали б споживатися населенням, з великою ймовірністю споживалися промисловістю. Газ купували за ціною 1309 гривень, а продавали за ринковою”, – сказав міністр. Отож, за скромними підрахунками, на нелегальному перепродажу підприємства змогли виручити від двох до трьох мільярдів гривень, оскільки ціна для промислових споживачів до квітня минулого року становила 3,11 грн за кубометр, а після цієї дати – 4,02 грн за кубометр.
Крім того, Володимир Демчишин наголосив, що внаслідок різниці у цінах виникала корупція. “На ці кошти створювали партії, купували депутатів, купували журналістів”, – сказав він. 
Торік НАК “Нафтогаз України” отримав 110 млрд грн від держави на погашення боргів та компенсацію різниці в тарифах. Іншими словами, він все одно утримувався коштом платників податків. 
Цьогорічна ціна природного газу для населення становить 7,188 грн за метр кубічний. А в період з жовтня по квітень за обсяг, спожитий до 200 метрів кубічних природного газу на місяць (включно), – 3,600 грн за куб. За обсяг, спожитий понад 200 метрів кубічних природного газу на місяць, – 7,188 грн за куб.
Ціна на газ для промисловості фактично однакова, тому такої можливості для зловживань і перепродажу не існуватиме.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9256 / 1.52MB / SQL:{query_count}