Світло в кінці тунелю

Українська економіка на даний момент перебуває у важкому стані

Лейтмотив звіту Національного банку – українська економіка на даний момент перебуває у важкому стані, а її відновлення залежить від багатьох чинників: подій на Донбасі, цін на енергоресурси, зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних обставин, прогресу в боротьбі з корупцією. 
Інфляція. Після пікової споживчої інфляції в квітні 2015 року (60,9% в річному вимірі) сформувалася стійка тенденція до її сповільнення – у серпні річний приріст споживчих цін знизився до 52,8%, у місячному вимірі другий місяць поспіль зафіксовано дефляцію. Загалом НБУ очікує сповільнення споживчої інфляції до 44% на кінець 2015 року і 12% на кінець 2016-го. 
Проте зменшення показника інфляції в річному обсязі з 52,8% (які є зараз) до 44% (які прогнозує Нацбанк) не означає, що ціни на товари й послуги суттєво знизяться. Радше відносно стабілізуються й інфляційні процеси стануть повільнішими.
Варто зауважити, що Нацбанк переглянув прогноз інфляції, дещо знизивши його. Регулятор упевнений, що подорожчання життя буде нижчим, аніж це прогнозували на початку року.
ВВП.Щодо падіння ВВП України, то цього року воно буде значним і за результатами року становитиме 11,6%. Однак це менше, ніж у пікові моменти падіння. 
“У другому кварталі 2015 року зниження реального ВВП сповільнилося до 14,6% в річному вимірі (17,2% у першому кварталі), а сезонно скориговане зниження порівняно з попереднім кварталом становило 0,5% і було найменшим з кінця 2013 року”, – інформує Нацбанк.
Внаслідок замороження військового конфлікту на сході країни відбулося певне поновлення виробничих зв’язків: налагодження постачання сировини та поліпшення умов вивезення готової продукції, однак відсутність значного прогресу щодо повернення й реінтеграції Донбасу не дозволяє говорити про швидке відновлення. Однак, як запевняють у Національному банку, зростання економіки очікується вже наступного року. Воно буде несуттєвим – за базовим сценарієм ледь більшим від 2%, але це все ж таки зростання.
Робота і зарплата. Станом на початок жовтня Нацбанк констатує, що роботи мало, платять за неї небагато, а охочих знайти місце праці чимало. І хоч у річному вимірі номінальна середня зарплата в другому кварталі зросла на 17,9%, реальне її зменшення сягнуло 27,9%. Іншими словами, середньостатистичний українець став біднішим більш ніж на чверть. Однак, уже в липні падіння реальної заробітної плати зменшилося до 22,2%. Загалом за підсумками року падіння повинно становити менш ніж 20%. Це ж стосується і внутрішнього попиту: як мінімум до другого кварталу наступного року українці не почнуть купувати більше товарів.
Однак завжди потрібно зберігати оптимізм: найгіршу точку (якщо, звісно, війна на Донбасі не спалахне з новою силою) українська економіка вже пройшла!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8382 / 1.54MB / SQL:{query_count}