Донецький телевізор

На окупованих територіях згодом запрацюють українські канали

Українська влада обіцяє найближчим часом відновити телемовлення українських каналів у Донбасі, зокрема на окупованій його частині. Про це заявив голова Донецької військово-цивільної адміністрації на брифінгу в Києві, інформує Радіо Свобода.
“Працюємо над відновленням телевежі на горі Карачун”, – сказав Жебрівський.
Окрім нашестя бойовиків, окупований регіон потерпає і від інформаційної блокади. Перше, що робили російсько-терористичні війська на українській землі, це руйнували теле- і радіовежі з метою жорсткого цензурування та фільтрування інформації, що потрапляє на окуповані території. Після цього розпочиналася фаза активної інформаційної кампанії: транслювали лише російські телеканали, які викривлено та однобоко висвітлювали конфлікт, розказували про “розіпнутих хлопчиків” і  “неймовірні звірства” бандерівців. В умовах відсутності українських каналів зомбувати населення було значно легше. Протягом усього часу окупації українські ЗМІ не можуть адекватно працювати і поширюватися в окупованому Донбасі.
“Найближчий часом нам потрібно буде докупити фідери, і тоді відновимо мовлення українського телебачення не лише на території, контрольованій українською владою, а й на тимчасово окупованій”, – пообіцяв Павло Жебрівський.
Раніше міністр інформаційної політики Юрій Стець уже коментував, що на окупованих територіях скоро відновлять мовлення українських каналів. Тоді він говорив, що передусім запустять сигнал “1+1”, “ЕспресоТВ”, “5 каналу” і “Першого національного”, а також “Радіо 24”.
Українська влада довго зволікає з відновленням сигналу національних телекомпаній на окупованих територіях. Насправді це питання першочергове, оскільки російсько-український конфлікт значною мірою є не тільки збройним, а й інформаційним, і залежно від того, хто виграє інформаційну кампанію, той виграє і війну загалом. Тому таке зволікання з відновленням сигналу українських каналів і радіо неприпустиме.
Варто зазначити, що в Донбасі дійсно існує інформаційний голод і нестача інформації з “Великої України”. Так, за даними порталу i.ua, донецький регіон генерує третій за розмірами трафік в українському сегменті інтернету (після Києва і Дніпропетровська). Основний масив його, за винятком соцмереж і сайтів, які спеціалізуються на пошуку роботи, приходить на інтернет-ЗМІ: “Корреспондент”, “Новини Донбасу” та інші проукраїнські ЗМІ. Фактично в інформаційному сегменті донецький трафік є навіть вищим, ніж дніпропетровський. На жаль, на сайті відсутня інформація про відвідуваність так званих республіканських і російських інформаційних сайтів. Схожа ситуація і в Луганській області. Окрім пошуку роботи, людей цікавлять українські новини від українських журналістів.
Однак потрібно розуміти, що значна частина українських громадян усе ще не користується інтернетом, а основний масив інформації отримує з телевізора. Тому відновлення трансляції українських каналів на окупованій території вельми важливе для української влади і повинне бути здійснене якнайшвидше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8734 / 1.54MB / SQL:{query_count}