Жертви війни

Із часу анексії Криму Україна втратила 1915 військових ЗСУ, ще 271 боєць зник безвісти

У Генеральному штабі Збройних сил України констатують загибель 1915 військово­службовців у бойових діях із часу анексії Криму Росією. Про це на брифінгу в Києві у понеділок розповів начальник Головного управління персоналу Генштабу Ігор Воронченко, інформує “Українська правда”.
“Щодо офіційних втрат за весь період проведення антитерористичної операції, включаючи анексію Криму, то вони становлять 1915 осіб, із них бойових – 1757. Санітарні втрати (поранені. – “Пошта”) – 7053 особи, з них бойові санітарні – 5547”, – сказав він.
Також, зі слів Воронченка, зараз 271 військовослужбовця вважають зниклим безвісти, а 76 солдатів перебувають у полоні бойовиків. При цьому спікер не уточнив, чи до цього числа долучені загиблі міліціонери, солдати Національної гвардії, працівники СБУ, прикордонної служби і Державної служби охорони України, які також беруть участь у антитерористичній операції в Донбасі. Однак можна припустити, що озвучені цифри – кількість втрат серед виключно військовослужбовців ЗС. 
Потрібно розуміти, що більшість солдатів, які на папері числяться зниклими безвісти, насправді загинули, однак у зв’язку з тим, що їх тіл не виявили чи триває ДНК-експертиза, їх не можуть визнати загиблими. На жаль, імовірність того, що солдати, яких зараз вважають зниклими безвісти, живі, дуже мала. Тож, враховуючи ці дані, загальна кількість втрат українських воїнів із числа ЗСУ за весь період конфлікту є дещо більшою за 2 тис. осіб. 
Зазначимо, що найбільш трагічними для України були липень – серпень 2014 року. За ці два місяці загинула понад тисяча українських захисників, здебільшого в битвах за Савур-Могилу та Іловайськ. Під час загострення конфлікту в січні – лютому цього року Україна втратила понад 500 воїнів.
Бойові дії в Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули майже 8 тис. осіб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8853 / 1.53MB / SQL:{query_count}