Антикорупційна комісія

Верховна Рада затвердила членів комісії з обрання антикорупційного прокурора від парламенту

Верховна Рада затвердила членів комісії з обрання антикорупційного прокурора від парламенту. Як уже писала “Пошта”, склад комісії є критично важливим для проведення чесного і прозорого конкурсу на посаду антикорупційного прокурора – людини, яка даватиме зелене світло на переслідування корупціонерів у найвищих щаблях влади. 
Згідно з рейтинговим голосуванням, ВР делегувала в комісію чинного прокурора США Мері Батлер, екс-суддю Конституційного Суду, заслуженого юриста України Віктора Шишкіна, антикорупційного активіста Віталія Шабуніна, радника голови МВС Володимира Філенка, екс-міністра культури Євгена Нищука, аналітика Інституту євроатлантичного співробітництва Володимира Горбача і президента Міжнародного жіночого правозахисного центру “Ла Страда – Україна” Катерину Левченко.
Ще чотири члени комісії були делеговані Генпрокуратурою. Одначе… щодо їх чесності та незалежності є великі сумніви. У кожного з них існують окремі корупційні ризики і темні плями в біографії. Нагадаємо, хто до неї ввійшов: заступник Генпрокурора Юрій Севрук, начальник Головного слідчого управління Юрій Грищенко, перший заступник начальника управління нагляду у кримінальних провадженнях Роман Балита і заступник начальника відділу з роботи з кадрами Микола Садовий. 
Однак будемо сподіватися, що парламент обрав достойних людей до комісії, і майбутній антикорупційний прокурор буде справді кваліфікованим фахівцем та чесним борцем з хабарництвом.
Нагадаємо, що Антикорупційна прокуратура створюється спеціально для допомоги та нагляду за розслідуваннями детективами новоствореного Антикорупційного бюро.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8757 / 1.53MB / SQL:{query_count}