Антикорупційні корупціонери

Кожен п’ятий кандидат на посади Нацагенства з питань запобігання корупції – потенційний хабарник

У процесі формування Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) громадська організація Transparency International Україна здійснила аналіз декларацій та інших документів кандидатів, які претендують на керівництво цим органом. Відповідний звіт агенція оприлюднила у понеділок, 14 вересня. Результати невтішні – з 53 кандидатів, які подалися на конкурс, як мінімум у 13 претендентів, “не все чисто” з їхніми статками. Нагадаємо, що наразі йде відбір на 5 керівних посад y цьому органі.
Національне агентство з питань запобігання корупції – це превентивний антикорупційний орган, основною метою діяльності якого є моніторинг декларацій та способу життя посадових осіб yсіх рівнів, ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, співпраця з викривачами, а також формування та реалізація антикорупційної політики держави.
З 13 кандидатів, які підпадають під корупційні ризики – троє “бідні родичі”, які мають достатньо великі статки, записані на членів сім’ї, причому самі – “бідують”. Ще четверо – з помилками заповнили власні декларації. Як такі кандидати, які у своїх деклараціях розібратись не в змозі, розбиратимуться у звітах чиновників – незрозуміло. І наостанок, шестеро претендентів у минулому були “засвічені” в корупційних скандалах, або ж продовжують “світитись” y них досі.
Велика біда країни – коли закони пишуть ті, що ними нехтують, а з корупцією борються хабарники. Якщо такі люди прийдуть і в НАЗК, тоді надіятись на реальну боротьбу з корупцією – не варто. І коли кожен п’ятий із претендентів на “антикорупційні” посади має корупційні ризики – в суспільстві щось явно не так.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 1.53MB / SQL:{query_count}