10 років колонії за сміття

За незаконну експлуатацію Ларінського полігону побутових відходів протягом усього 2007 року й недооплачені в бюджет два мільйони гривень можуть заплатити волею керівники ТОВ «Грінко-Дон». До речі, компанія працює і на львівському ринку.

За незаконну експлуатацію Ларінського полігону побутових відходів протягом усього 2007 року й недооплачені в бюджет два мільйони гривень можуть заплатити волею керівники ТОВ «Грінко-Дон». До речі, компанія працює і на львівському ринку.

Як повідомив газеті «Донбас» помічник донецького міжрайонного природоохоронного прокурора Олександр Поляков, ТОВ « Грінко-Дон» фактично не мало права користування земельною ділянкою, на якій розташовано найскандальніший із п'яти донецьких полігонів побутових відходів - Ларінський (Будьоновський район Донецька). Збираючи гроші з донеччан за збір та вивіз сміття, ця фірма не платила визначені законом податкові збори за забруднення природного середовища.

Полігон твердих побутових відходів існує в Ларіно з 1982 року, коли рішенням Донецького міськвиконкому авто підприємству Донецьккомунтранс» для цієї мети відвели 28 га землі. 2006 року цілісний майновий комплекс полігону передали в оренду ТОВ « Грінко-Дон», що, крім вивозу й складування сміття, мало б займатися ще й утилізацією й рекультивацією сміттєзвалища. Станом на 1 січня 2007 року накопичення відходів понад проектну потужність на Ларінському полігоні становило 10 734 м куб.

- Недостатньо взяти в оренду цілісний майновий комплекс комунального підприємства. Щоб займатися складуванням відходів, необхідно мати дозвільні документи: оформити оренду земельної ділянки в міськраді, скласти проект організації експлуатації полігону й одержати в держуправлінні екології й природних ресурсів ліміти на складування й розміщення відходів, - поясняє Олександр Поляків. - Але 2007 року фірма « Грінко-Дон» викидала відходи на Ларінському полігоні, не маючи жодного на то дозвільного документа.

Звітуючи за 2007 рік, керівництво « Грінко-Дону» надало податковим органам недостовірну інформацію про те, що у Ларіно підприємством було розміщено лише дев'ять тонн сміття. Відповідно й у бюджет надійшло тільки 328 гривень в рахунок збору за забруднення довкілля. Проте реально в 2007 році на звалище у Ларіно «грінко-донівці» складували 287 тисяч 362 тонни відходів, незважаючи на те, що експлуатація цього полігону була заборонена рішенням головного державного інспектора навколишнього природного середовища Донецької області. Таким чином, фірма-орендар завдала шкоди не тільки природі, але й бюджету, недоплативши 2 мільйони 54,7 тисячі гривень обов'язкового збору.

Донецька міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ТОВ « Грінко-Дон» за трьома статтями Кримінального кодексу. За свідоме подання неправдивих даних в офіційних документах, несплату податків, перевищення посадових повноважень керівникам підприємства загрожує до 10 років колонії.

А ларінці, як і раніше, плачуть

Про екологічні лихо Ларіно й ставлення місцевих жителів до сміттєзвалища, заручниками якого вони стали, газета вже розповідала. Ларінці встановили шлагбаум на в'їзді, перекривши доступ сміттєвозам ТОВ « Грінко-Дон». Влада в особі першого заступника донецького мера Миколи Волкова обіцяла громаді, що у полігону з'явиться новий орендар і проблеми вирішать якнайшвидше. Однак святкувати перемогу завчасно: «Грінко-Дон» отримав другий шанс – екологічні служби видали так звані ліміти на розміщення відходів цьому ТОВ на 2008 рік. Хоча за попередні роки експлуатації сміттєзвалища «Грінко-Дон» не зробив нічого для доведення його в цивілізований вигляд, демарш екологів переконав ларінців тимчасово зняти пікет.

- Днями в нас відбудуться чергові громадські слухання, - заявила «Донбасу» Олена Зуєва, керівник ініціативної групи жителів селища. – Які б дозволи не давали екологи й санстанція, депутати нашої сільради налаштовані рішуче: договорів з «Грінко-Доном» не укладати, хоча ті просять землю в постійне користування. Довіряти « Грінко-Дону» не можна, всі свої попередні обіцянки вони не виконали, ситуація в нас залишається жалюгідної. Ні огороджень, ні світла на полігоні, як і раніше, немає.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8796 / 1.57MB / SQL:{query_count}