Бідні міністри

Українські урядовці отримують близько шести тисяч гривень зарплати

фото: grani.kiev.ua
Усім вітчизняним міністрам нараховують однаковий посадовий оклад – 6109 гривень. Трохи більше має прем’єр-міністр – 6640 гривень. Про це пише Українська правда з посиланням на документи, які опублікувало інтернет-видання Апостроф.
Причому більшість міністрів отримують зарплату, яка дорівнює посадовому окладу, оскільки в 2015 році не передбачено додаткових виплат і нарахувань. Звичайно, невелика різниця є, деякі з урядовців отримували меншу зарплату через те, що перебували у відпустці. Натомість, коли урядовець перебуває в офіційному відрядженні – йому нараховується дещо більша зарплата. Проте є й виняток із зарплатного правила. З усіх міністрів, які працюють в уряді Арсенія Яценюка, вдвічі більше отримує міністр МВС Арсен Аваков. Його офіційна зарплата зі всіма надбавками становить 13 775 гривень. Все завдяки тому, що ті міністерства, які задіяні в АТО, можуть виплачувати додаткові нарахування своїм працівникам. За цією логікою, на підвищену зарплату також претендує ще і міністр оборони Степан Полторак, однак очолюване ним міністерство не надіслало відповіді журналістам щодо того, скільки отримує їхній керівник.
Щоправда, так і незрозуміло, як при таких низьких зарплатах українські міністри утримуються від хабарів (якщо утримуються), адже їх робота пов’язана з грошовими потоками на мільярди доларів, і незрозуміло, що має стримувати чиновника від корупції.  Для порівняння: британському королівському міністру платять близько 364 тисяч гривень на місяць, його німецькому колезі дещо менше – близько 340 тисяч. Відносно невеликі зарплати міністрів у країнах Балтії: член урядового кабінету в маленькій Естонії отримує близько 80 тисяч гривень на місяць. Зарплати українських урядовців можна порівняти хіба зі зарплатами молдовських міністрів. Останні щомісяця зароб­ляють близько 11 тисяч гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8674 / 1.53MB / SQL:{query_count}