Уряд в мінусі

Депутати звільнили міністра екології і ось-ось мають проголосувати за відставку міністра охорони здоров’я

фото: nv.ua
Якщо скандал із міністром екології просто добігав логічного завершення, то звільнення Олександра Квіташвілі проходить без істерик.
Ще у вівторок депутати з президентської фракції заявили, що ініціюватимуть звільнення міністра охорони здоров’я. Однак, уточнювали вони, робитимуть це не через персону самого глави МОЗу – до Квіташвілі фракція “Блоку Петра Порошенка” не має претензій. 
“Ситуація в Міністерстві охорони здоров’я некерована. У нас немає претензій до міністра, але він не може керувати сьогодні”, – заявив заступник глави фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігор Кононеко.
А в четвер з’ясувалося, що Квіташвілі вирішив піти сам, хоча, за деякою інформацією, заяву про звільнення він написав, аби не компрометувати грузинських реформаторів. Цього тижня навіть екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі закликав Квіташвілі піти з посади міністра. 
“Квіташвілі працював у Грузії в системі, яка була централізованою, де була чітка координація і політична воля. Із самого початку я був переконаний, що йому буде важко зорієнтуватися в українській системі. Він розробив дуже важливі законопроекти, але вони так і залишилися в комітетах Ради, і я не бачу можливості прийняти їх найближчим часом”, – заявив Саакашвілі.
Сам Квіташвілі під час брифінгу пояснив, що подав у відставку, аби не нашкодити розпочатим реформам. “Я нікуди не їду, я залишаюся в Україні. Готовий допомагати в усьому тій команді і тому новому міністру, які прийдуть після мене. Хочу, щоб в Україні виник прецедент, коли одна людина йде без істерик, без звинувачень і передає справи іншій людині”, – пояснив він.

Верховна Рада цього тижня підтримала запропоновану Президентом кандидатуру Василя Грицака на посаду голови СБУ. За його призначення проголосувало 340 депутатів.
Василь Грицак народився 1967 року. Має звання генерал-полковника і до недавнього часу керував Антитерористичним центром при СБУ. Крім того, працював у департаменті захисту національної державності СБУ. До 2008 року працював у Київському міському управлінні СБУ, яке й очолив у квітні того ж року.
На думку Квіташвілі, зміна міністрів не проблема – головне, щоби тривали реформи. “Якщо моя відставка приведе до того, що Верховна Рада проголосує за ті законопроекти, які вже готові, я буду дуже радий”, – підсумував він.
Міністерство охорони здоров’я вже розробило низку законопроектів, що мали б розпочати реформу галузі охорони здоров’я. Йдеться, зокрема, про зміну фінансування системи охорони здоров’я (“кошти йдуть за пацієнтом”) та зміну правового статусу медзакладів. Ці документи невдовзі мають внести на розгляд парламенту. Хоча ще наприкінці червня Квіташвілі заявляв, що при владі є багато людей, які не хочуть змінювати медицину, особливо систему держзакупівель. Та й ситуація, коли парламент провалює близько 70% урядових законопроектів, змушувала МОЗ довше працювати над реформою.
Хто її продовжуватиме, поки що не відомо. У “БПП” не проти, аби МОЗ очолила Ольга Богомолець, яка є головою парламентського комітету з питань охорони здоров’я. Також серед можливих наступників Квіташвілі згадують і нинішнього першого заступника міністра Олександру Павленко.
Що ж до міністра екології, то тут маємо зовсім інший підхід до його звільнення. Вже після того, як Верховна Рада 235 голосами проголосувала за відставку Ігоря Шевченка, той поширив відкритого листа, в якому звинуватив прем’єр-міністра в обслуговуванні олігархів. 
“Я б дуже влаштовував усіх, якби просто нічого не робив. Прем’єр-міністр спробував нав’язати мені своїх людей, які, за його задумом, мали рулити всіма схемами, що існують. Але коли він зрозумів, що йому це не вдасться, одразу ж розпочав кампанію проти мене. Справжньою причиною нападок на мене є те, що ми повернули в державну власність 22 родовища нафти та газу, вкрадені “сім’єю” Януковича, припинили незаконну видачу ліцензій та зробили аукціони прозорими і справедливими. Оприлюднили інформацію про власників ліцензій та всіх родовищ корисних копалин, оголосили війну “бурштиновій мафії”, розробили електронну систему надання адміністративних послуг та перевели всі закупівлі в міністерстві у електронну форму”, – написав Шевченко.
Нагадаємо, що скандал з міністром екології розпочався після того, як стало відомо, що він летів із Ніцци приватним літаком екс-“регіонала” Олександра Онищенка. В четвер уже екс-міністр повідомив журналістів, що має намір продовжувати політичну кар’єру – хоче поборотися за посаду мера Києва або Одеси.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8488 / 1.57MB / SQL:{query_count}