Східний вибір

“ДНР” та “ЛНР” призначили на жовтень свої місцеві вибори

фото: radiosvoboda.org
Бойовики із “ДНР” та “ЛНР” надумали провести у жовтні свої місцеві вибори. За стандартами ОБСЄ, звичайно ж.
Після того, як український Президент заявив, що це стане порушенням мінських домовленостей, а в ОБСЄ запевнили, що без запрошення Києва не поїдуть спостерігачами на Донбас, лідери сепаратистів вирішили, що всі нюанси голосування вже погоджено.
“Ми діємо в рамках мінських домовленостей. Усе, що стосуєтьcя виборів, повинно було бути узгоджене із ДНР та ЛНР. Наш варіант відправлений ОБСЄ та українській стороні, він публічний, тому його можна вважати узгодженим. Ми маємо намір проводити вибори 18 жовтня. Причин для перенесення виборів поки що немає”, – заявив один із лідерів бойовиків “ДНР” Денис Пушилін і запевнив, що спостерігатимуть за цими виборами міжнародні експерти, в тому числі з Європи.
Про проведення виборів спершу заявив інший глава бойовиків. У четвер Олександр Захарченко повідомив, що “ДНР” у односторонньому порядку приступає до виконання мінських домовленостей (які, нагадаємо, передбачають припинення вогню, що практично не виконується), а тому проводитиме вибори “глав міст та районів”. Пізніше там ще  вирішать, чи проводити того ж дня вибори депутатів районних, міських та сільських рад. У будь-якому випадку,  зі слів Захарченка, ці вибори відбуватимуться за стандартами ОБСЄ.
В самій організації уже пояснили, що їхати на Донбас без запрошення офіційного Києва не будуть. “Ми діємо відповідно до певних процедур і можемо спостерігати за виборами лише у випадку запрошення з боку української центральної влади. Якщо нам надійде запрошення від української влади провести моніторинг за локальними виборами, то ми будемо це робити. Без запрошення української влади ми не маємо мандата спостерігати за виборами”, – заявив представник офісу Бюро демократичних ініціатив і прав людини ОБСЄ Томас Раймер.
Український президент теж дав зрозуміти, що ця ініціатива явно не здобуде у нього підтримки. “Спроби провести 19 жовтня незаконні, невідповідні українському законодавству і критеріям ОБСЄ вибори означатимуть жорстку атаку РФ на мінські домовленості. Я впевнений, що це буде надзвичайно безвідповідально і матиме руйнівні наслідки для процесу деескалації напруги в окремих районах Донецької та Луганської областей”, – пояснив Порошенко.
Зазначимо, що цього тижня Президент таки вніс проект зміни Конституції до парламенту, який допускає особливий порядок управління на частині територій Донбасу. 
“Проект змін до Конституції не включає ніякого особливого статусу Донбасу. Всі ці думки – від лукавого. Проект допускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоуправління в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, які визначаються окремим законом. Саме так це зараз і врегульовано”, – пояснив під час презентації змін до Основного Закону глава держави.
А оскільки в змінах до Конституції не йдеться про федералізацію, то не дивно, що цей документ розчарував сепаратистів і Москву. Росіяни вже заявили, що проект змін до Конституції не відповідає мінським домовленостям, а терористи нарікали, що в процесі написання нового Основного Закону з ними не радилися. Не виключено, що саме через це вони й узялися знову розбурхувати ситуацію на сході.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8259 / 1.55MB / SQL:{query_count}