ЄС підтримує скасування недоторканності

Венеціанська комісія схвалює обмеження імунітету суддів та нардепів

Проекти змін до Конституції, що стосуються децентралізації та правосуддя, віддадуть європейським експертам на аналіз у кінці червня – на початку липня.
Однак вже зараз відомо, що принаймні про можливість обмеження суддівського та депутатського імунітетів у Венеціанській комісії відгукуються схвально.
“Венеціанська комісія схвалила надання суддям виключно функціонального імунітету (щодо притягнення до відповідальності за дії, вчинені у процесі виконання суддівських функцій), а також передачі повноважень щодо позбавлення імунітету судді від Верховної Ради України до Вищої ради юстиції.
Також Венеціанська комісія погодилася з необхідністю скасування норм про депутатську недоторканність в тому вигляді, в якому вони існують у чинній Конституції, зазначивши, що такі норми можуть бути перешкодою у боротьбі з корупцією”, – повідомляє прес-служба Адміністрації Президента з посиланням на слова заступника глави АП Олексія Філатова.
Філатов також зазначив, що Венеціанська комісія наголошує на доцільності запровадження нового (замість депутатської недоторканності) механізму запобігання втручанню у діяльність парламенту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8206 / 1.52MB / SQL:{query_count}