Санкції та зброя

Після жовтня Київ може отримати зброю від західних партнерів, а на початку наступного тижня – рішення про збереження санкцій проти РФ ще на півроку

фото: Reuters
Попри заперечення Білого дому Сенат США погодив законопроект, що передбачає подання Україні військової допомоги.
Як повідомляє AFP, у четвер абсолютна більшість сенаторів США підтримала дозвіл надавати Києву летальне озброєння. Зокрема, такий пункт передбачений у проекті закону про оборонний бюджет Пентагона на наступний фіскальний рік, що почнеться з першого жовтня 2015-го.
Загалом видатки на Пентагон сягають 612 мільярдів доларів, а от Україна може розраховувати на протитанкові комплекси і радарні системи на суму 300 мільйонів доларів. Цікаво, що вже наступного дня в Адміністрації Президента запевнили: Америка готова підтримати Україну зброєю.
“Владні кола США налаштовані на підтримку і надання Україні протитанкового озброєння. Україна розраховує на контрбатарейні і протитанкові засоби, засоби радіоелектронної боротьби, системи організації зв’язку”, – повідомив заступник глави АП Андрій Таранов, який, до речі, говорив не так про рішення Сенату, як про підсумки свого візиту до Сполучених Штатів.
Втім про постачання зброї ще зарано говорити. Свого часу дещо іншу версію того ж законопроекту прийняла Палата представників, і тепер обидві палати Конгресу повинні узгодити спільний варіант тексту. Однак американський президент може накласти на цей документ вето, тим паче, що він раніше про це заявляв: у законопроекті є низка моментів, які його не задовольняють (зокрема, не пов’язаних з Україною).

У п’ятницю Євросоюз продовжив на рік (до 23 червня 2016-го) й санкції щодо Криму. Обмеження стосуються заборони на імпорт продукції з окупованого півострова, інвестування в нерухомість, інфраструктуру і туристичну галузь, заборону на експорт продукції та технологій зі сфери транспорту, телекомунікацій та енергетики.
За інформацією The New York Times, в Конгресі утворилася двопартійна коаліція, яка вимагає від адміністрації Барака Обами надати Україні зброю наступального характеру. Саме представники цієї коаліції наполягали на тому, аби щонайменше 20% від 300 мільйонів доларів, передбачених для України, витратили на летальне озброєння. Проте радіти з цього приводу передчасно не варто – законопроект слугує радше тиском на Білий дім, але аж ніяк не зможе змусити діяти Обаму проти бажання.
Що викликає трішки більший оптимізм, то це готовність Євросоюзу продовжити санкції проти Росії. Як випливає з порядку денного засідання Ради ЄС, що відбудеться в понеділок на рівні міністрів іноземних справ, обмеження щодо РФ можуть продовжити без тривалих обговорень ще на півроку. Дискусій хочуть уникнути, зокрема, й через Грецію – влада країни могла пов’язати свою згоду на продовження санкцій з вирішенням фінансових проблем.
“Найімовірніше, Рада ЄС продовжить економічні санкції проти Росії до 31 січня 2016 року. Це є результатом домовленості пов’язати тривалість обмежувальних заходів із повним виконанням мінських домовленостей, що повинні бути виконані до 31 грудня 2015 року”, – йдеться в порядку денному засідання міністрів закордонних справ країн ЄС.
Європейські обмеження, зокрема, стосуються доступу російських банків і компаній до фінансового ринку ЄС, торгівлі зброєю, а також експорту деяких технологій, пов’язаних з енергетичним сектором.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8771 / 1.55MB / SQL:{query_count}