Рейкобуси замість потягів

Держава пропонує місцевим радам фінансувати закупівлю рейкових автобусів за принципом 50/50

Державна адміністрація залізничного транспорту України вивчає можливість заміни неприбуткових маршрутів потягів рейковими автобусами на умовах співфінансування з місцевими органами влади, повідомив директор з реформування, корпоративного управління і майнової політики Укрзалізниці Євген Кравцов, інформує zaxid.net.
“Це дуже хороший варіант. Експеримент був вдалим у цьому плані в Криму, коли був закуплений польський автобус у співфінансуванні 50/50 з місцевою радою. Така можливість була б оптимальною і правильною”, – каже він.
З його слів, у новій моделі роботи також необхідно відобразити ситуацію, коли місцеві ради будуть розуміти: якщо вони хочуть забезпечити певні маршрути для своїх виборців, то, ймовірно, варто не ганяти п’ятивагонний потяг (а іншого просто може і не бути) на малонаселеному маршруті, а розглянути варіант фінансування на умовах 50/50 покупки таких рейкових автобусів. “Це нормальні ринкові механізми”, – резюмував він.

В Україні вже запускали маршрути рейкових автобусів, але деякі з них згодом закривали. Зокрема, у вересні 2012 р. запустили рейкобус зі Львова до Луцька. У червні 2010 р. Львівська залізниця запустила рейковий автобус зі Львова до Тернополя, але у травні 2011 р. закрила цей маршрут із технічних причин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8686 / 1.53MB / SQL:{query_count}