Штраф по-новому

Конституційний Суд заборонив ДАІ збирати штрафи з водіїв одразу на місці порушення

фото: vsim.ua
Хоч в Кодексі про адміністративні правопорушення зазначено, що справи за такими порушеннями потрібно розглядати за місцем вчинення, Конституційний Суд вирішив, що ці слова не варто сприймати буквально. Відтак, якщо працівник ДАІ у вас на місці вимагає сплатити штраф – не поспішайте погоджуватися.
В самому КСУ пояснили, що українські суди по-різному підходять до оскарження постанов про адмінпорушення водіїв, зокрема це стосується суперечок щодо перевищення швидкості та проїзду на червоне світло. “Так, в одних випадках суди вважають, що дії суб’єкта владних повноважень по розгляду справи на місці вчинення правопорушення (винесення постанови відразу після складання протоколу) не суперечать вимогам частини першої статті 276 Кодексу (Кодексу про адміністративні порушення – “Пошта”), а в інших випадках – суперечать, оскільки словосполучення “за місцем вчинення правопорушення” і “на місці вчинення правопорушення” мають різний зміст, зокрема правовий”, – пояснюють в КСУ.
Тому судді Конституційного Суду вирішили, що норму потрібно розуміти ширше: “Положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається “за місцем його вчинення”, в аспекті порушеного в конституційному поданні питання треба розуміти так, що використане в ньому словосполучення “за місцем його вчинення” визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення”.
Словосполучення “за місцем його вчинення” визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу
Відтак виходить, що тепер працівники ДАІ не мають права вимагати одразу сплатити штраф. Нагадаємо, що 21 травня парламент у першому читанні проголосував за зміни системи накладення адмінштрафів на водіїв. По-перше, зафіксовані в автоматичному режимі штрафи накладатимуть на власників автомобілів. По-друге, запроваджується система штрафних балів – щороку кожному водію нараховуватимуть 150 бонусних балів. При фіксації порушення певна частина балів зніматиметься, а реальний штраф накладатиметься на порушника лише після вичерпання усіх бонусів.
Цікаво, що в самому ДАІ того ж дня відреагували на рішення КСУ. Там переконані, що вирок Конституційного Суду зовсім не заперечує інспекторам вимагати сплати штрафу одразу на місці порушення. “Вказане судове рішення не містить жодних обмежень чи заборон щодо складання протоколів про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху і не визнає незаконними дії працівників ДАІ при винесенні постанов у справах про адміністративні правопорушення за місцем вчинення”, – повідомили у прес-службі Державтоінспекції. Тобто готуйтеся, що в деяких випадках суперечок з інспектором не уникнути.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8839 / 1.55MB / SQL:{query_count}