У поїздах без пільг

Із 1 червня сім категорій пільговиків втратять право на безкоштовний проїзд у потягах. Також Укрзалізниця внесла кілька змін до правил перевезення пасажирів

фото: slovovolyni.com
Учасники Другої світової війни, Герої України, повні кавалери ордена Трудової Слави, Герої Соціалістичної праці, особи, які були насильно вивезені на територію Німеччини і союзних їй країн під час Другої світової війни, колишні в’язні концентраційних таборів, діти партизанів та підпільників.
Усі вони з початком літа втрачають право на безкоштовний проїзд у приміських поїздах, а також позбавляються права раз на рік їздити залізничним транспортом безкоштовно у обидва кінці або двічі на рік зі знижкою у 50%.
Також право безкоштовного проїзду в електричках втратили ветерани праці, діти війни, особи, які супроводжують хвору дитину до місця оздоровлення, особи, нагороджені Орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери Ордена Слави, нагороджені чотирма і більше медалями “За відвагу”, Герої Соціалістичної праці, удостоєні звання за працю у період ВВВ 1941-45 років. В Укрзалізниці запевняють, що цих змін все одно замало – кошти на перевезення пільговиків компенсують лише на рівні 30%. 
Однак, заспокоюють залізничники, безкоштовний проїзд у приміських поїздах залишається для пенсіонерів за віком (до яких належить велика частина громадян, які входять до зазначених вище категорій), чорнобильців та інвалідів. У поїздах дальнього сполучення пільгами можуть користатися 18 із 25 категорій громадян, серед яких учасники бойових дій, інваліди війни всіх груп, інваліди та діти інвалідів, особи, які супроводжують інваліда І групи та дитину-інваліда, студенти, учасники та інваліди Великої Вітчизняної війни та інші.
Днями Укрзалізниця змінила й правила перевезення пасажирів. Зокрема від 29 травня для перевезення дітей по Україні більше не потрібен оригінал свідоцтва про народження – достатньо показати нотаріально засвідчену його копію або інші документи, що засвідчують вік дитини.
Зміни зачеплять і студентів – їм скасували пільги на проїзд у СВ, купе та вагонах першого класу. Студентські знижки, відтак, стосуватимуться лише загальних, плацкартних та вагонах другого-третього класу усіх категорій поїздів приміського та міжміського сполучення.
Також Укрзалізниця розширила перелік документів, які необхідно показувати при посадці у вагон, зокрема військовослужбовцям достатньо буде показати військовий квиток. Окрім цього тепер у плацкартних вагонах нічних поїздів дозволено подорожувати із домашніми улюбленцями.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8160 / 1.54MB / SQL:{query_count}