Готові воювати

Президент не відкидає можливості запровадження воєнного стану

фото: unian.ua
Як тільки бойовики пі­дуть на загост­рення ситуації в Дон­басі, Президент підпише указ про запровадження воєнного стану. Але поки що ситуація на сході здається Адміністрації Президента більш-менш стабільною.
“Якщо зараз перемир’я буде порушено, буде перейдена лінія зіткнення, буде організовано наступ на українські Збройні сили, у той же момент я підпишу указ про введення воєнного стану, який буде переданий у парламент. І в мене немає жодних сумнівів, що впродовж кількох годин воєнний стан буде введений, і Україна продемонструє свою готовність до війни, ні – до перемоги, оборони, миру”, – заявив Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу “1+1”.
Втім, у Міноборони натя­кають, що запровадження воєнного стану вже зараз бо­дай на частині території країни дуже допомогло б із забезпеченням військово­службовців, які перебувають у зоні АТО. “Необхідно і доцільно введення воєнного стану ли­ше на частині території країни… Введення воєнного стану, можливо, поліпшить керованість військовими замовленнями. Але треба дуже обережно підходити до цього”, – повідомила директор департаменту державних закупівель Міноборони Неллі Стельмах. 
Вона уточнила, що запровадження воєнного стану на частині території покращило б ситуацію із військовими замовленнями, оскільки зараз на узгодження деяких змін у законодавстві щодо держзакупівель Мін­оборони потрібно чекати чотири-п’ять місяців.
Кількість військовослужбовців лише в зоні АТО зараз складає близько 50 тисяч. Це вже потужне угрупування, яке здатне захистити себе
Хоч новини про порушення перемир’я, що коштують життя українським військовослужбовцям, з’являються чи не кожного дня, схоже, що самі бойовики готові ще більше активізуватися на Донбасі. Тепер вони вирішили не дотримуватися мінських домовленостей навіть на позір. “ДНР до нинішнього моменту чітко “виконувала” всі взяті на себе обов’язки. Ми залишаємо за собою право діяти на свій розсуд”, – заявив лідер “деенерівців” Олександр Захарченко. 
Раніше неодноразово з’являлись повідомлення, що сепаратисти відмовляються від зустрічей в межах контактної групи. А тепер вони вкотре заговорили, що Слов’янськ, Костянтинівка і Красноармійськ “належать до ДНР”.
Міжнародні журналісти зафіксували збільшення неподалік українських кордонів кількості російської військової техніки. За даними Reuters, у Ростовській області сконцентровано більше 100 одиниць техніки – танків, мобільних ракетних установок, артилерії. У березні, повідомляє Reuters, тут було ледь не втричі менше зброї.
Сам Петро Порошенко запевняє, що на сході зараз перебуває достатня кількість військовослужбовців, аби обороняти лінію зіткнень: “Можу зараз відкрити дуже важливі цифри. Кількість військовослужбовців лише в зоні АТО зараз складає близько 50 тисяч. Це вже потужне угрупування, яке здатне захистити себе”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8472 / 1.54MB / SQL:{query_count}