Хто контролюватиме Антикорупційне бюро?

Вибори Ради громадського контролю НАБУ доведеться проводити знову

фото: ukraine-office.eu
Після скандалу з відбором громадської ради Національного антикорупційного бюро України, конкурс пообіцяли провести наново – із адекватними правилами та заходами безпеки. Результатів першої спроби навіть не варто чекати – директор Антикорупційного бюро погодився переобрати Раду громадського контролю.
“Визнавати помилки (особливо не свої) – ознака сильного. Директору АнтикорБюро Артему Ситнику – плюс в карму. Учорашнє онлайн-голосування розібрали. Вирішили провести повторне вже через кілька днів, як тільки буде повністю готова нова IT-частина”, – написав на Facebook один із кандидатів у громадську раду, голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін.
Вибори Ради громадського контролю розпочалися у вівторок, 26 травня: на сайті вивісили перелік кандидатів, за які можна було віддати голос. Втім, жодних перевірок, які б убезпечили від накрутки голосів не було – результати голосування можна було легко скоригувати, додавши голосів окремим особам. 
“Це недопустимо, коли ключовий антикорупційний орган України не в стані захистити від “підробок” навіть елементарне онлайн-голосування”, – заявив Шабунін. Аби наочно пояснити, що не так із конкурсом, активісти опублікували в інтернеті відео, яке демонструє, як без особливих зусиль можна накручувати голоси за окремого кандидата.
Голова НАБУ Артем Ситник, який зі своєї ініціативи приїхав на прес-конференцію активістів, погодився на проведення повторного конкурсу. Ще невідомо, коли його оголосять, втім, ключові умови голосування обговорили вже того ж дня. “Через кілька днів буде проведене переголосування. Принцип – максимальний контроль на вході, максимальна прозорість після. А саме: 
1. Гуглівська рекапча. 2. Авторизація через соцмережі або електронку. 3. Верифікація через код в смс”, – повідомив один із учасників конкурсу, активіст Денис Бігус. Він також зазначив, що віддати голос можна буде за кількох осіб – від одного і до п’ятнадцяти.
Зазначимо, що до Ради громадського контролю мають увійти 15 осіб. Вони слідкуватимуть за діяльністю Антикорупційного бюро та надають висновок щодо звіту про діяльність бюро. Також двоє членів Ради громадського контро­лю входять до дисциплінарної комісії (всього там буде п’ять осіб), яка займатиметься перевіркою окремих розслідувань та порушень з боку працівників НАБУ.


Компанія Ernst & Young з’ясувала, як за рік змінилася ситуація з корупцією в бізнесі. За підсумками опитування 100 працівників великих компаній, виявилося, що кількість респондентів, які вважають, що хабарництво досі є дуже поширеним в Україні, збільшилася із 60% до 80%. Це дало змогу підняти Україну на сьому позицію серед найбільш корумпованих країн світу (найбільш корумпованою названа Хорватія).
Ernst & Young довідалися, що для 20% опитаних умисне коригування фінансових результатів є прийнятим – якщо це необхідне для виживання бізнесу. Також 24% респондентів відповіли, що чітке дотримання антикорупційної політики в Україні є шляхом до зменшення конкурентоздатності їх бізнесу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8911 / 1.55MB / SQL:{query_count}