До бою готові!

Оборонна промисловість України здатна забезпечити Збройні сили та Національну гвардію найсучаснішими системами озброєння

фото: focus.ua
Державний концерн “Укроборонпром” відмовився від 30 тисяч найменувань комплектуючих, які виготовлялися у Росії. На сьогодні вже 35% цієї продукції виготовляється в Україні, зокрема і на підприємствах “Укроборонпрому”, заявив днями в ефірі “5 каналу” перший заступник гендиректора концерну Сергій Пінькас.
За його словами, до реалізації стратегії імпортозаміщення активно підключилися й підприємства Львівщини. Так, 10 квітня Укроборонпром підписав Меморандум про розширення співпраці з підприємствами Львівської області у рамках виконання державного оборонного замовлення та програм соціально-економічного розвитку.
Таким чином на Львівщині буде створена локальна виробнича кооперація з виготовлення бронемашини “Дозор-Б”. На замовлення Укроборонпрому працюватимуть 11 підприємств Львівської області. 
“Двигун, коробка передач, броня – це виготовлятимуть за кордоном, рештy деталей вироблятимемо у нас на підприємстві, або замовлятимемо на інших підприємствах Львівщини”, – пояснив головний інженер Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук.

Коментуючи підписання меморандуму, очільник Львівщини Олег Синютка зазначив: “Ця співпраця посилить обороноздатність нашої держави. Ми маємо використати увесь науковий та інтелектуальний потенціал підприємств, що є на Львівщині, для вироблення оборонної продукції для захисту нашої держави. А отримані  львівськими підприємствами замовлення створять нові робочі місця у нашому регіоні. Коли ми говоримо про виробництво продукції на Львівщині, ми маємо на увазі поліпшення експортного потенціалу України, а це і стабільні валютні надходження”.
Нагадаємо, що розпочати серійне виробництво “Дозору-Б” на Львівському бронетанковому заводі планувалося ще у вересні 2014 року. Однак через бюрократичні перепони підприємство певний час не могло отримати необхідні для остаточної комплектації бронемашини двигун і коробку передач, які імпортуються з Німеччини.
Лише на початку квітня 2015 року прес-служба Міністерства оборони України повідомила, що Державне підприємство “Львівський бронетанковий завод” приступило до робіт із серійного випуску бронеавтомобіля “Дозор-Б”. Держконцерн “Укроборонпром” замовив львів’янам 150 машин до кінця року.
Директор заводу Олександр Остапець наголосив, що підприємство повністю готове до виконання державного замовлення: “Для цього в нас на заводі є всі можливості. Колектив повністю готовий до виробничого процесу. Ми підготували додаткове обладнання, набрали нових робітників, які пройшли певну підготовку і були допущені до виконання робіт”. 
“Дозор-Б” призначений для транспортування особового складу, зброї та військового обладнання вагою до 2 тонн. Його броня витримує не лише вогонь стрілецької зброї, а ще й осколки снарядів та мін. Зсередини корпус оснащений протиосколковим захистом із кевлару. Крім того, “Дозор-Б” – удвічі дешевший, ніж закордонні аналоги із такими ж характеристиками. Щоправда, точну ціну ніхто не називає – це військова таємниця.
Фото: autokraz.com.ua, fort.vn.ua, mayak.com.ua, mil.gov.ua, nv.ua, tank.lviv.ua, ukroboronprom.com
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7972 / 1.55MB / SQL:{query_count}