Повільна асоціація

Ратифікацію Угоди про асоціацію повністю завершили половина країн Євросоюзу, а у РФ продовжують гальмувати цей процес

зображення: voxeurop.eu
Із 28 країн Європейського Cоюзу процедуру ратифікації вже завершили 14. Про це заявив спікер Міністерства зовнішніх справ України Євгеній Перебийніс.
За його словами, йдеться про Болгарію, Великобританію, Данію, Естонію, Ірландію, Латвію, Литву, Мальту, Польщу, Румунію, Словаччину, Угорщину, Хорватію та Швецію. Усі вони  повністю завершили внутрішньодержавні процедури і спрямували ратифікаційні грамоти до Ради ЄС. Окрім них ще у трьох країнах – Люксембурзі, Фінляндії та Іспанії – угода ратифікована і відправлена на підпис главам держав. Документ також ратифікований однією з палат національних парламентів у Німеччині, Чехії та Нідерландах, однак, тут ще має відбутися голосування і в інших палатах.
“Ми вдячні всім країнам, які ратифікували Угоду, за підтримку українського народу і розраховуємо, що інші країни-члени ЄС пришвидшать ратифікацію Угоди, аби цей процес був завершений вже до кінця року”, – заявив Перебийніс.
Цікаво, що до цього часу відбуваються консультації між Україною, Росією та ЄС, що стосуються зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Цього тижня впродовж двох днів такі консультації тривали аж десять годин: сторони обговорювали технічні питання, що непокоять Москву. Очікується, що невдовзі аналогічні консультації відбудуться й на політичному рівні.
“Тема – знайти практичне вирішення проблем. Комісія продемонструвала бажання на це піти, запропонувавши вирішити деякі з питань, що були порушені російською стороною”, – заявив  представник Європейської комісії з торговельних питань Даніель Росаріо.
Нагадаємо, саме після таких тристоронніх консультацій у вересні минулого року домовилися, щоб зона вільної торгівлі між Україною та ЄС почала діяти з 2016-го року, а не від листопада 2014-го. Втім, як в Брюсселі, так і в Києві запевняли, що переписувати Угоду про асоціацію після консультацій з Москвою ніхто не збирається.


Український експорт до ЄС скоротився на 33%, до Росії – на 62%. Про це свідчить статистика за перші два місяці 2015-го року.
Збільшити свої поставки до ЄС спробували лише українські експортери аграрної продукції, які скористалися преференціями у торгівлі з ЄС. “Переорієнтація, зміна параметрів, маркетингова робота потребує додаткових капіталовкладень. А цього року в нас капіталовкладень взагалі немає: ні ззовні, ні зсередини – одні збитки. Тому дуже важко було цим підприємствам піднятися до європейських вимог”, – заявив у коментарі Радіо Свобода економіст Володимир Лановий.
Як наслідок, багато перспективних галузей залишаються на місцевому рівні та не виходять на ринок ЄС. Тому Україна досі торгує сировинним, простим у обробці експортом. Головним партнером України в експорті товарів досі залишається Росія. Хоч обсяги торгівлі з нею суттєво скоротилися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7560 / 1.56MB / SQL:{query_count}