Четверо проти корупції

Кандидатів на посаду голови Національного антикорупційного бюро, які отримали найбільше голосів, відправили на додаткову перевірку

Конкурсна комісія, що займається відбором кандидатів на посаду головного борця з корупцією, визначилася із фіналістами.
У п’ятницю в приміщенні Адміністрації Президента експерти заслухали 21 претендента, чотирьох із яких  відправили на проходження додаткової перевірки. Після неї приймуть остаточне рішення – конкурсна комісія має запропонувати Президенту двох або трьох кандидатів. 
Хто саме очолить Антикорупційне бюро, одноосібно вирішуватиме Петро Порошенко.
До короткого списку кандидатів, які проходитимуть спецперевірку, потрапили Віктор Чумак (за нього проголосували семеро із дев’яти експертів, які входять до конкурсної комісії), Артем Ситник (шість голосів), Яків Варічев (п’ять голосів) та Микола Сірий (п’ять голосів). Повний список кандидатів на посаду голови Нацбюро можна переглянути на сайті президента, а на YouTube доступні записи співбесід членів комісії із усіма претендентами.
Один із фіналістів антикорупційного конкурсу Віктор Чумак (фото: uacrisis.org)
Що ж до фіналістів, то Віктор Чумак зараз є народним депутатом від “Блоку Петра Порошенка” – у Раді він очолює антикорупційний комітет. Раніше Чумак займав керівні пости у Державній прикордонній службі та Збройних силах СРСР. Артем Ситник – адвокат, який до 2011 року служив в органах прокуратури Кіровоградської області. Яків Варічев розпочинав кар’єру в органах прокуратури міста Єнакієво, а пізніше був слідчим із особливо тяжких справ прокуратури СРСР. 
За незалежності він зайнявся адвокатською діяльністю в Україні та Росії. Також відомо, що у Варічева є пов’язаний із нерухомістю бізнес в Іспанії. Микола Сірий також займається адвокатською діяльністю, зокрема у 2011-2012 роках захищав екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко у справі про перевищення влади при підписанні газових домовленостей із Росією.
Як писала “Пошта”, експерти неурядової організації Transparency International Україна знайшли серед кандидатів на посаду головного борця з корупцією кількох осіб, які не відповідають вимогам конкурсу. Втім, ніхто з них до фінального списку не потрапив.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7971 / 1.54MB / SQL:{query_count}