Біометричні паспорти: перші щасливчики

В Україні станом на 22 січня персоналізовано та відправлено до місць видачі майже 1300 паспортів нового зразка для виїзду за кордон

Йдеться про документи, власники яких подавали заяви 12-13 січня за прискореною процедурою (сім робочих днів). Близько 100 українців вже отримали документи в підрозділах міграційної служби впродовж 20 та 21 січня. Про це повідомив голова державної міграційної служби Сергій Радутний, інформує прес-служба уряду.  
“Усього починаючи з 12 січня оформлено понад 35 тисяч заяв на виготовлення паспорта нового зразка для виїзду за кордон, із них понад 15 тисяч – біометричні!” –  наголосив Сергій Радутний.
З його слів, на виконання доручення глави уряду міграційною службою внесені пропозиції щодо об’єднання всіх передбачених законодавством платежів шляхом збільшення суми державного мита зі 170 грн до 518 грн. 15 коп. та скасування окремих платежів вартості адміністративної послуги і вартості бланка. Зараз триває спільна робота з міністерствами фінансів, юстиції та економічного розвиту і торгівлі щодо вироблення механізму наповнення спеціального фонду держбюджету, з якого оплачується вартість бланків з урахуванням вартості персоналізації.
Керівник ГО “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко каже, що видача біометричних паспортів є одним з 50 критеріїв технічних завдань, які уряд повинен виконати для того, щоб українці нарешті отримали право безвізового в’їзду на територію ЄС. З її слів, вартість українського біометричного паспорта не вища, ніж у інших країнах. Приміром, вартість виготовлення такого документа в Молдові за 30 днів становить орієнтовно 662 грн, у Грузії за 10 днів виготовлення – 44 євро, в Литві, де подібний паспорт виготовляється протягом місяця, – 43 євро, у Польщі вартість паспорта, який виготовляється не менше місяця, – 32 євро. 
З її слів, вартість українського біометричного паспорта є найнижчою. Загальна сума платежів при оформленні паспорта з електронним чипом впродовж 20 робочих днів становить 518 грн. 15 коп.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7955 / 1.53MB / SQL:{query_count}